Lucie Bílá se rozloučila s Carmen. Životní láska jí ale zůstává
Zdroj: herminapress

Lucie Bílá se rozloučila s Carmen. Životní láska jí ale zůstává

Vytvořeno dne 22.07.2021

 

Ve středu 21. července proběhlo na Letní scéně Hudebního divadla Karlín poslední představení původního amerického muzikálu Carmen s Lucií Bílou v hlavní roli.

Koncertní verze na Letní scéně bylo 415. reprízou a tedy zároveň derniérou. Světovou premiéru muzikálu z pera Franky Wildhorna, jenž jej psal “přímo na tělo” Lucii Bílé, uvedlo Hudební divadlo Karlín 2. října 2008 a s malou přestávkou před obnovenou premiérou v roce 2015 jej úspěšně uvádělo dodnes.

„Když jsem před 13 hrála poprvé Carmen, byla jsem nešťastná jako šafářův dvoreček, byla jsem sama, bez lásky a se strachem co bude dál. Kdybych věděla, co vím teď. Včera jsem hrála na derniéře naposledy a to zamilovaná, milovaná a štastná… Svého partnera jsem poznala před 6 lety na obnovené premiéře tohoto úžasného muzikálu,“ uvedla mimo jiné Lucie Bílá na sociální síti a přidala poděkování Carmen, Hudebnímu divadlu Karlín, fanouškům a svému milovanému Ráďovi.

Lucii Bílou však lze i dále vidět na Letní scéně divadla na Výstavišti v Letňanech (posléze i v divadle kamenném) v muzikálu Sestra v akci a na podzim i v muzikálové komedii The Addams Family.