Jak se točí hollywoodský thriller? Nevěřte filmařům, efekty dodělává české studio!
Zdroj: MagicLab

Jak se točí hollywoodský thriller? Nevěřte filmařům, efekty dodělává české studio!

Vytvořeno dne 22.07.2021

 

Do tuzemských kin míří nový film režiséra Guye Ritchieho Wrath of Man (Rozhněvaný muž), na kterém se výraznou měrou podíleli zkušení čeští profesionálové z renomovaného postprodukčního studia MagicLab.

Video soubor

Zdroj: VFX Breakdown editor: Šimon Hájek, VFX Breakdown music: KINERO

Tým v čele s Michalem Křečkem vyrobil všech 435 vizuálních efektů – výsledek tisíců hodin náročné práce. Co všechno lidé z MagicLabu dokázali, prezentuje krátké video s ukázkami záběrů před a po trikových zásazích.

Při realizaci novinky Wrath of Man se MagicLab už potřetí setkal s proslulým režisérem a scenáristou Guyem Ritchiem.  Po úspěšné dílčí spolupráci na filmech Aladin (2019) a Gentlemani (2019) tentokrát české studio dostalo na starosti výrobu všech triků. Akční drama o záhadném muži jménem H, který se stane novou posilou bezpečnostní agentury, má u nás distribuční premiéru 22. července, v Londýně o den později. V hlavních rolích excelují Jason Statham, Scott Eastwood a Josh Hartnett.

„Výstřely všech zbraní, jiskry při zásazích, zakrvácené rány, krev na hercích, krev na zemi, na stěnách, digitálně připravené výhledy z okénka aut a další," přibližuje výčet prací Michal Křeček, ředitel a trikový supervizor studia MagicLab.

„Měli jsme obrovské štěstí, že se VFX On-Set supervize v Londýně ujal Felix Pomeranz. Je špičkou ve svém oboru a spolupráce s ním byla velkým přínosem. Podílel se například na vzniku filmových trháků Star Wars, X-Man Origins, Deadpool  nebo Avatar," doplňuje Kamila Ostrá, která se z pozice New Business v MagicLabu stará o spojení právě s takto významnými zahraničními klienty.