Ulice: Dočká se Alice od Bedřicha miminka?
Zdroj: TV Nova

Ulice: Dočká se Alice od Bedřicha miminka?

Vytvořeno dne 06.04.2022

 

Alice (Eva Hacurová) ujistila Bedřicha (Adrian Jastraban) hned při seznámení, že děti nechce. Jenže rok se sešel s rokem a rockerka Alice změnila názor. V Bedřichovi našla toho pravého, byť je podstatně starší než ona. Najednou si dovede představit, že by spolu založili rodinu. Když hlídala jeho malou Ladu (Žofie Divišová), zažívala pocity, které dosud neznala.

Díky tomu si uvědomila, že by i ona byla ráda mámou, měla s Bedřichem potomka, který by dal jejich životu novou náplň. Bedřicha tím docela zaskočila, protože si připadá na další dítě už docela starý a ke všemu se obává i návratu rakoviny, kterou vloni zdárně porazil.

Alice jeho argumentům rozumí. Zároveň ho ujišťuje, že by na všechno, co přijde, byli dva. Bedřich si tentokrát ale stojí za svým. Má Frantu (Matyáš Valenta), Emu (Anna-Marie Valentová) a Ladu, vnuka Chrise, k tomu si vzal pod křídla také Dana (Vojtěch Hrabák), za kterého cítí odpovědnost po všem, co se v minulosti přihodilo. Alice tak měla před nedávnem na výběr. Rozhodování to pro ni bylo opravdu těžké. Buď Bedřich, nebo dítě, ovšem s někým jiným. Nakonec zůstala s Bedřichem a místo potomka si pořídila opět motorku, aby zahnala pocit prázdnoty.

Teď zasáhne do života Alice a Bedřicha náhoda, či dokonce samotný osud. Alespoň tak to oběma začne připadat, byť to ani jeden z nich napřímo nevysloví. Přestože si při sexu dávají vždy pozor, chybička se vloudí, aniž by za to kdokoliv mohl. Takové věci se prostě občas stávají. Nyní to potká i je. To ovšem znamená nové dilema, další nelehkou volbu mezi několika možnými řešeními nastalé situace. Jak se k tomu ti dva postaví? A jak vnímala natáčení Eva Hacurová, která brzy přivede na svět svého prvního potomka? „Už jsem věděla, že jsem těhotná, takže někdy to bylo fakt zvláštní natáčení. Alice tolik touží po dítěti, ale Bedřich se na to necítí. Proto se naše repliky docela často motaly kolem tématu: Proč se mnou nechceš mít dítě? Bylo zvláštní vžít se do polohy ženy, která se možná nikdy nestane mámou, a zároveň už mít dítě pod srdcem. Taky pro mě byla zajímavá zkušenost hrát ženu s obrovskou touhou po dítěti. Jako by to byla v tu chvíli jediná možná náplň jejich společného života...“