V Praze probíhá natáčení sci-fi filmu: Mrkněte, jak vypadá Kotva nebo Žižkov
Zdroj: Se svolením Maxim Stano

V Praze probíhá natáčení sci-fi filmu: Mrkněte, jak vypadá Kotva nebo Žižkov

Vytvořeno dne 25.11.2021

S etickou otázkou nesmrtelnosti, ale i s řadou dalších ožehavých témat, si originální formou pohrává nový detektivní sci-fi film režiséra Roberta Hloze Bod obnovy. Snímek, který vzniká v koprodukci čtyř zemí, se aktuálně natáčí v Praze a v příštím týdnu se filmaři přesunou na Slovensko a do Polska.

Bod obnovy ukazuje svět blízké budoucnosti, ve které je možné oběti nehod či vražd znovu oživit, což přináší řadu nečekaných situací. Do hlavní role ambiciózní kriminalistky, která má za úkol vyřešit vraždu jednoho z autorů revoluční technologie tzv. Obnovy, obsadil Hloz nový herecký objev Andreu Mohylovou. Další postavy ztvární Matěj Hádek, Václav Neužil, Karel Dobrý, Milan Ondrík nebo Iveta Dušková.

„Film mne zaujal už od první verze scénáře, svojí premisou i precizností. Mohu říct, že z mnoha ohledů podobný film u nás ještě nevznikl a díky mezinárodní koprodukci má velký divácký potenciál i v zahraničí. Navíc se nám podařilo sestavit tým, ve kterém se setkávají zkušenosti ostřílených tvůrců s neuvěřitelnou energií a kreativitou mladých umělců. Mám velkou radost, že už společně se skvělými herci natáčíme,“ vysvětluje producent Jan Kallista ze společnosti Film Kolektiv. Scénář Bodu Obnovy uspěl na mnoha koprodukčních fórech po celém světě (např. Black Nights v Tallinnu, Asia Film Financing Forum v Hong Kongu nebo Frontières v Montrealu).

Přípravy filmu s ohledem na složitou produkci probíhaly několik let a po ukončení natáčení čeká tvůrce náročná obrazová postprodukce. Reálné záběry projdou složitou proměnou a ve filmu tak uvidíme například futuristicky posunuté barokní paláce i ikonické budovy z dob komunismu. Design budoucnosti je založený na recyklaci a nových způsobech použití starých věcí. Premiéra snímku je pak naplánována na první polovinu roku 2023.