Matěj Petrák z Pana profesora: Jako malý málem přišel o prsty, dnes dělá akrobacii a bojové sporty
Zdroj: TV Nova

Matěj Petrák z Pana profesora: Jako malý málem přišel o prsty, dnes dělá akrobacii a bojové sporty

Vytvořeno dne 24.11.2021

 

Matěj Petrák ztvárňuje v Panu profesorovi středoškoláka Adama, i když v reálu mu je už třiadvacet let. V seriálu nyní řeší docela zásadní věc, která by každého druhého v jeho kůži pořádně rozhodila. On sám si prošel v minulosti také hodně náročnými chvilkami, kdy mu hrozila dokonce i amputace prstů…

„O úrazy u mě nikdy nebyla nouze, až by člověk řekl, že už na to naši budou celkem zvyklí. Začalo to, když mi byl přibližně jeden rok. Tehdy jsem si natolik popálil prsty žehličkou, že lékaři navrhovali amputaci. Rodiče ale trvali na záchraně prstů a nakonec se to i podařilo, i když to nebylo jen tak. V nemocnici mi poraněnou ruku přišili k břichu, aby se kůže zregenerovala. Ale já jsem si to během chvíle vytrhl. Tak mi začali dávat léky na zklidnění. Jenže mi jich dávali až moc, takže mě pak museli dostávat z jakési závislosti,“ prozrazuje mladý herec. To však není jediný jeho vážný úraz: „V deseti letech jsem měl například zlomené obě ruce najednou, když jsem spadl ze stromu. A v rámci akrobacie a bojových sportů, kterým se věnuji, jsem měl například už několikrát přelámaný nos, vykloubené prsty apod."

K divadlu a herectví se tento rodák z Ostravy dostal díky rodičům. „Máma se věnuje dramaterapii a vyučuje literárně dramatický obor na ZUŠ, to samé už dělá i moje starší sestra. Já jsem chodil do dramaťáku od svých šesti let, nejvíc mě lákalo obecně herectví, cirkus, kaskadéřina. Nadšení pro pohyb mám asi trochu po tátovi, který učí šerm na ostravské konzervatoři a k tomu dělá zbrojíře v Národním divadle,“ vysvětluje Adam, jak se vlastně dostal k herectví. Přitom Matěj odmaturoval na střední zdravotnické škole, kde si vybral obor nutričního asistenta. 

Stejně jako v seriálu je tenhle sympaťák zadaný i v reálu. Chodí už několik let s herečkou Michaelou Petřekovou a ve vztahu je moc spokojený.

Přestože nyní účinkuje v Panu profesorovi, jeho srdeční záležitostí je divadlo. „Jsem v cirkusovém souboru Losers, spolupracuji jako mim s Laternou magikou a divadlem Minor. Soustředím se na pantomimu, akrobacii a klaunérii.“ Kromě toho ho nyní čeká magisterské představení. A co plánuje do budoucna? „Rozhodně se chci věnovat nadále pantomimě. A jsem velmi vděčný, že můžu spolupracovat např. s Radimem Vyzvárym,“ dodává.