Vegani a jelita.  Že nevíte, o co jde? Masné krámy za tím nehledejte
Zdroj: herminapress

Vegani a jelita. Že nevíte, o co jde? Masné krámy za tím nehledejte

Vytvořeno dne 06.12.2021

Šestidílný režijní a scenáristický debut herce Michala Isteníka, na němž spojil síly s Jakubem UličníkemJonášem Vackem si svou premiéru odbude na Voyo. Seriál Vegani a jelita se už představil publiku na mezinárodním festivalu seriálů Serial Killer v Brně a na Voyo bude ke zhlédnutí od 16. prosince.

„V názvu je smyčka, v těch jelitech je schovaná i elita. A protože tam hrajeme my dva a obě naše postavy jsou úplní kreténi a oba si myslí, že jsou elita, ale jsou to jelita,“ vysvětlil Michal Isteník název k seriálu, který se natáčel v Brně, i když prvotní myšlenka vznikla v Praze. „Když jsem v covidové době vystoupil v sedm ráno na Hlaváku v Praze, tak tou dobou nikdo nikam nejezdil, jenom filmaři. Vystoupilo osm lidí, z toho bylo sedm z Brna, kteří přijeli za prací. Proč se v Brně sakra nic neděje? Vznikne v Brně něco, aby se lidi v Brně mohli realizovat a nejezdit kvůli všem do Prahy?“ uvedl Michal Isteník, který seriál napsal, režíroval a ještě si zahrál s Jakubem Uličníkem hlavní roli.

Hlavními (anti)hrdiny seriálu jsou Martin (Michal Isteník) a Luděk (Jakub Uličník), „chlapci“ těsně před čtyřicítkou, kamarádi z dětství. Martin je inteligentní, ale vlastně pořádně nic neumí a díky své bohaté manželce si může dovolit vlastnit velmi trendy a výnosný obchod se zdravou výživou. Martin ale svůj obchůdek nenávidí až na dřeň uzeného tofu. Luděk je zase schopný, mocný, má známosti, a přece o něm nikdo neví. Epizodní role sebe sama si v seriálu střihly slavné osobnosti v čele s Bolkem Polívkou, Vojtěchem Dykem, Lukášem Hejlíkem, Jiřím Dvořákem nebo Hanou Holišovou