Velká cena Belgie F2: Delétraz bodoval v obou závodech
Zdroj: Dutch Photo Agency

Velká cena Belgie F2: Delétraz bodoval v obou závodech

Vytvořeno dne 31.08.2020

Šampionát FIA F2 je pro českého fanouška od začátku sezóny velmi atraktivní podívanou. Piloti týmu Charouz Racing System totiž předvádějí velmi zajímavé výkony a pravidelně atakují přední příčky. Vyniká v tom zejména Louis Delétraz, který se na body prosadil v obou závodech v rámci Velké ceny Belgie. Ovšem ani jeho parťák Pedro Piquet nepředvedl vůbec špatný výkon.

Loni se na okruhu ve Spa stala obrovská tragédie, když při nehodě během závodu přišel o život Anthoine Hubert a těžce se zranil Juan Manuel Correa. Logicky se tak během Velké ceny Belgie vzpomínalo. Dobrou zprávou byl fakt, že Correa, kterému hrozila amputace nohy, do Spa dorazil a pokud vše půjde podle plánů, Američan by se chtěl v příští sezóně vrátit do kokpitu. Samozřejmě mu přejeme, aby se to splnilo!

Sobotní závod ukázal dobré tempo jezdců Charouz Racing System.

Oběma pilotům vyšel parádně start, Švýcar se dostal na čtvrté místo, Piquet kroužil jako sedmý. Zatímco Brazilec nakonec doplatil na ne úplně dobré hospodaření s pneumatikami, což se u nováčka v seriálu dá pochopit a skončil až dvanáctý, Delétraz se nenápadnou jízdou do cíle dostal čtvrtý. V nedělním sprintu tak klidně mohl bojovat o stupně vítězů.

V neděli to chvíli vypadalo velmi nadějně. Delétraz se po několika kolizích dostal na průběžné druhé místo a stačilo málo, aby soupeřům poodjel. To se však bohužel nestalo, Švýcar ztratil dobré tempo a postupně se propadal. Ke konci závodu však přeci jen ještě chytil „druhý dech" a dokázal se posunout na solidní šesté místo. Pedro Piquet dojel mimo body dvanáctý přesto, že držel velmi slušnou rychlost. 

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Všichni jsme mysleli na Anthoine Huberta a s radostí jsme přivítali Juana Manuela. Jsme moc rádi, že už přemýšlí o návratu do kokpitu. Pokud jde o závody, sprint vypadal z našeho pohledu lépe, než nakonec skončil. Louis mohl být na stupních vítězů, v nabité konkurenci je ale šesté místo slušné. Pedro měl opět dobré tempo, jako nováček se ale musí ještě hodně učit.“

Další závody jsou na programu už příští víkend na legendárním okruhu v Monze.