Problémový fotbalista Fenin se vrací na hřiště. Jaký dres bývalý reprezentant oblékne?
Zdroj: Archiv

Problémový fotbalista Fenin se vrací na hřiště. Jaký dres bývalý reprezentant oblékne?

Vytvořeno dne 28.08.2020

Tým FK Řeporyje posílí fotbalový útočník Martin Fenin (33). Legendární fotbalový ex reprezentant, který má za sebou angažmá v osmi klubech na české i evropské úrovni, se na trávník vrací po dlouhé dvouleté pauze. O hráče projevilo zájem více týmů, nakonec se však rozhodl na základě osobního pouta k obci a přátelství s řeporyjským starostou Pavlem Novotným (ODS). Iniciátorem a organizátorem Feninova přestupu je pracovní portál JenPráce.cz, který je zároveň novým hlavním partnerem fotbalových Řeporyjí.

„Rozhodně to není z mojí strany žádná recese. Návrat k fotbalu myslím smrtelně vážně,“ ujišťuje Martin Fenin všechny, kdo o jeho záměrech pochybují. Přesto jejich rozčarování rozumí. „Po dvou letech naskakuji opět do rozjetého vlaku. Chci začít pozvolna. Angažmá v Řeporyjích si velmi vážím – je tady skvělé prostředí na trénování a dostanu příležitost si po dlouhé době odehrát nějaké zápasy,“ svěřuje se útočník.

Přestup slavného fotbalisty do Řeporyj má na svědomí jeden z nejpopulárnějších tuzemských pracovních portálů.

Radovan Hypš, ředitel online pracovního portálu JenPráce.cz, tvrdí, že šlo o příležitost, kterou si nikdo ze zainteresovaných nemohl nechat ujít. „Vzhledem k tomu, že je Martin bývalým reprezentantem a hráčem několika bundesligových týmů, střelec hattricku hned v prvním zápase v nejvyšší německé soutěži, a nyní ve 33 letech bude hrát 1.A třídu, předpokládám, že o to bude mediální zájem. Motivací JenPráce.cz je především zviditelnění projektu, což je vlastně tak nějak přirozeně účelem sponzora jakéhokoliv sportovního týmu. A také, nebyla by škoda nevidět, jak se bývalý reprezentant popere s 1.A třídou, a ještě k tomu za tým FK Řeporyj?“ vysvětluje Hypš zápal, se kterým JenPráce.cz přistoupila k realizaci celého projektu.

Fenin však prozradil, že má větší ambice, pokud se v FK Řeporyje osvědčí. „Mám samozřejmě další cíle a plány. Rád bych se postupně propracoval opět do vyšší ligy. Předtím mě ale čeká ještě spousta práce. Pracuji na sobě už delší dobu a teď už konečně můžu říct, že jsem zdravý a fit. Pravidelně trénuji se dvěma kondičními trenéry a věřím, že pro Řeporyje budu přínosem,“ doufá.

Držitel ocenění Talent roku 2007 se vrací k aktivnímu fotbalu po dvou letech, kdy naposledy hrál v barvách FK Varnsdorf. Svá nejplodnější léta ale strávil během let 2003 až 2008 ve žlutomodrém dresu jako útočník FK Teplice. Později hrál i za SK Slavia Praha a německé týmy Eintracht Frankfurt, FC Energie Cottbus a Chemnitzer FC. V letech 2014 až 2015 setrvával v angažmá francouzského klubu FC Istres. Od roku 2007 do roku 2011 byl členem české fotbalové reprezentace.

Kromě FK Řeporyje projevily o fotbalistu zájem i další dva týmy ligové soutěže – FK Viktoria Žižkov a SK Hostivař. Důležitou roli v jeho finálním rozhodnutí hrál pracovní portál JenPráce.cz, hlavní partner FK Řeporyje a organizátor Feninova přestupu, a útočníkův blízký přítel a řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS).

Osobní přátelství s Pavlem Novotným bylo pro Fenina jedním z rozhodujících faktorů. Roli sehrála ale i další skutečnost. „Samozřejmě je pro mě důležité, že se s Pavlem už léta známe osobně. Hlavně ale jde o to, že Řeporyje považuju za domov. Cítím se jako našinec. Od místního fotbalového hřiště bydlím všeho všudy pět minut. Mám to tady opravdu rád. Kde jinde bych teda měl znova nastartovat kariéru než právě v Řeporyjích,“ zdůvodňuje důležité rozhodnutí budoucí člen řeporyjského klubu.