Vercajk v cajku? Polda David Matásek o tom ví své
Zdroj: herminapress

Vercajk v cajku? Polda David Matásek o tom ví své

Vytvořeno dne 26.11.2021

Herec David Matásek podpořil kampaň „Vercajk v cajku“. Apeluje na muže ve věku 50+, aby se objednali k urologovi na tzv. Movember prohlídku, tedy na preventivní vyšetření rakoviny prostaty. Jedním z cílů je zbavit muže ostychu a strachu z neznámého vyšetření.

„Znamená to, že se nevykašleme na každoroční pravidelnou prohlídku. Dneska se sice řeší jiná nemoc, ale tahle buď samovyšetřením, to jsou ta varlata nebo jdete k lékaři, to je ta prostata. A to, nás starší muže, zajímá a musíme si na to dívat pozor. A jak se zbavit studu? Mě to začalo trápit, měl jsem nějakou chronickou infekci, bylo to nepříjemné, ale to jde jenom o poprvé. Mít vercajk v cajku je důležité,“ uvedl představitel oblíbeného Poldy v reportáži pro primácký ShowTime.

Movember je každoroční celosvětová charitativní akce, která má za úkol zvýšit povědomí o mužském zdraví, zejména pak o rakovině prostaty a varlat: „Povědomí o akci Movember roste každým rokem. Stále více mužů si v listopadu nechává narůst knír, aby tak vyjádřili podporu nemocným a šířili dále osvětu o mužském zdraví. Cílem, ale není jen samotná změna vzhledu muže na jeden měsíc v roce, důležitější je jeho změna v přístupu k prevenci rakoviny prostaty. Právě proto je letošní kampaň Vercajk v cajku přímočařejší a apeluje na muže, aby se objednali k urologovi na preventivní prohlídku prostaty, tzv. Movember prohlídku,“ vysvětluje prof. Roman Zachoval, předseda České urologické společnosti, která převzala odbornou záštitu nad kampaní Vercajk v cajku.

 

 

 

Default User Image
Tomas, 27.11.2021 17:14
Davide Matasku, já se nepovažuji za staršího muze, pokud máš problém, jdi k doktorovi, ale nedělej ze sebe za prachy trotla.....