Veronika Žilková přiznala, že poslednímu manželovi nemůže přijít na jméno
Zdroj: herminapress

Veronika Žilková přiznala, že poslednímu manželovi nemůže přijít na jméno

Vytvořeno dne 28.06.2022

 

Herečka Veroniky Žilková vylíčila nejhorší zážitek z natáčení a promluvila o svých pohádkových manželstvích. Přičemž přiznala s humorem sobě vlastním, že poslednímu manželovi nemůže přijít na jméno. Honza Děděk ji vyzpovídal na zámku Opočno, kde natočil talkshow Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka.

S Opočnem má Veronika Žilková spojené dětství, které zaznamenával do deníku její otec. „Našla jsem první záznam o mé návštěvě v Opočnu, a to od mého otce Václava Žilky. Bylo to 31. 7. 1964. Byly mi tři roky: Verunka má 39,7 horečku. Jel jsem pro Olgu k rychlíku do Žamberku, chtěl jsem jí nemoc Verunky zatajit, nešlo to, neboť měla velké průjmy. Ráno jsme ji odvezli do Opočna do nemocnice. Byla to smutná cesta, Verunka cestou v autě seděla na nočníčku. Tak to byla moje první cesta do Opočna,“ popsala herečka. Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka nese historky z natáčení pohádek.

Veronika Žilková dala k dobru jednu nezapomenutelnou z natáčení pohádky O dvanácti měsíčkách. „Točili jsme ji v Rožnově tři roky. Ne že bych měla tolik natáčecích dní, těch jsem měla asi deset, ale protože jsme čekali na sníh. Vždycky zavolali: Napadlo, přijeďte! Tak jsme všichni po představení naskákali do aut, přijeli jsme a ono to roztálo. Z téhle pohádky mám nejstrašnější zážitek ve svém životě. Jeli jsme takhle po představení chytit východ slunce nad Lysou horou. Byly dva metry sněhu, přijeli jsme tam a já se modlila, aby sluníčko nevylezlo dřív, než dojedeme, protože už to byl asi pátý pokus o východ slunce. Doběhli jsme, s parukou, v šatech a tam stály saně a před nimi dva koně. Režisér mi řekl představu, že budeme v saních, budeme vyjíždět a za námi bude vycházet slunce. Ptala jsem se, kdo mě to naučí. A on, že nikdo, že za tři minuty vychází slunce. Ale já neumím jezdit na koni, bojím se jich, sáně jsem nikdy neřídila, co když se to převrátí. Koňáci taky nechtěli jít do dvoumetrového sněhu. Řekli mi, že když se to na mě zvrhne, budu mrtvá. Teď jsem viděla ty nezaopatřené děti doma a nešťastného režiséra Karla Janáka, jak tam stojí. Tak jsem řekla, tak jo, jdeme do toho. Vzala jsem ty opratě a poprvé v životě řídila kočár s koňmi. Slunce vyšlo, všechno nádherný… Ale režisér řekl, že ten záběr nemůže použít. Protože za námi běžel rekvizitář s čajem,“ vylíčila Žilková svůj nehorší zážitek z filmování.

Řeč přišla i na chystaný seriál Primy Sedm schodů k moci. „Je to podle scénáře Josefa Klímy, inspirováno reálnou skutečností, která se stala v naší politice docela nedávno, kdy ambiciózní žena zničila manželství jednoho politika… moment, to není z mého života… Ona se jmenovala Jana a on Petr. Pepa Klíma to napsal tak, že já už po tomto seriálu nikdy nepůjdu k volbám. Když se člověk podívá, jak jsou všichni se všemi domluvení,“ přiznala Veronika Žilková a po poznámce Honzy Dědka o tom, že o politicích ví mnoho, si rýpla sama do sebe. „Spávala jsem s nimi. Teda s jedním. Ale jak měl víc funkcí… Ministr obrany, kultury, zahraničí, velvyslanec… Ale už je to tak dávno, že si ani nepamatuju jeho jméno,“ překvapila doznáním Veronika Žilková.

Celý rozhovor sledujte dnes v Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka ve 21.35 na Primě.