Veronika Žilková zamotala hlavu Poldovi. Kudrny si vyráběla sama
Zdroj: TV Prima

Veronika Žilková zamotala hlavu Poldovi. Kudrny si vyráběla sama

Vytvořeno dne 09.05.2022

Jako zdravotní sestřička Naďa Peštová se herečka Veronika Žilková objeví v krimiseriálu Polda. Zločinu bude nablízku, stejně jako i hlavním představitelům Davidu Matáskovi a Vladimírovi Polívkovi. Oba dobře zná, a tak setkání před kamerou vítala s nadšením.

„Hraju vrchní zdravotní sestru se zajímavým příběhem. Její manžel se stal obětí zločinu, je velmi racionální a v práci oblíbená. Stejně tak i u pacientů,“ popisuje charakter své postavy herečka, která si na natáčení přinesla i vlastní poklady a tím vznikla její nová image. „Přinesla jsem si svoji kulmu. Jsem zvyklá, že charakter postavy by měl odpovídat jejímu fyzičnu. Zkrátka by to mělo být vidět,“ vysvětluje svůj nový účes.

Díky natáčení se Veronika Žilková opět setkala s Davidem Matáskem a Vladimírem Polívkou. Oba moc dobře zná. „Zajímavé natáčení bylo ve výslechové místnosti, kdy jako policajti zjišťují pozadí zločinu. Musím říct, že to bylo moc příjemné setkání. Vladimírovi jsem v loňském roce hrála maminku a teď mě s ním opět na Primě čeká spolupráce, kde mu budu znovu hrát maminku, i když úplně jinou než předtím. Když mi vedení Primy navrhlo můj look, tak jsem jsem byla zaskočená, ale i nadšená. Moc se na to těším,“ naznačuje Žilková. „Vladimíra si pamatuji od doby, kdy jsem s jeho tatínkem Bolkem točila film Zapomenuté světlo, za který jsem získala Českého lva. Vladimír byl tenkrát předškolák. Je pro mě čest pokračovat a točit s klanem Polívků. Mimochodem hraju i v Divadle Bolka Polívky. Moc si toho vážím, protože Bolek byl první, kdo mi po návratu z Izraele dal práci,“ prozrazuje Žilková, která se s druhým poldou, Michalem Břízou – tedy Davidem Matáskem – zná už léta. „Davida znám jako mladšího konzervatoristu. Chodila jsem na DAMU, kolem kavárny Depreso, což byla kavárna, kde všichni konzervatoristi od Davida Matáska po Michala Suchánka posedávali a probírali hereckou budoucnost. My jsme okolo chodili na tu vysokou školou hereckou. Tak od té doby ho znám,“ usmívá se Žilková.