Vetchý, Strach a Mareš: Docent dvojka bude na podzim
Zdroj: herminapress

Vetchý, Strach a Mareš: Docent dvojka bude na podzim

Vytvořeno dne 05.07.2024

Herec Ondřej Vetchý, režisér Jiří Strach a scenárista, bývalý kriminalista, Josef Mareš zavedli návštěvníky karlovarského festivalu do zákulisí natáčení druhého pokračování minisérie Docent.

Bez „Docenta“ Ivana Trojana a za přítomnosti kreativní ředitelky Jiřiny Budíkové představili přítomným pokračování oblíbeného seriálu Docent, jehož scénář napsal spolu s Janem Malindou Josef Mareš a opět ho natočil Jiří Strach.

„Josef Mareš je můj kamarád. Seznámili jsme se na filmu Nevinnost, začali jsme si povídat a od té doby jsme nepřestali. A když přišel, že píše scénář, a to mluvím o Prvním oddělení, tak jsem se vyděsil. Prvotřídní kriminalista a píše scénář. A když mi řekl, že by chtěl, abych v tom hrál já, tak jsem se vyděsil znovu. S obavou jsem si říkal, bože, aby to nebylo debilní. Jak jsem to četl, ono nebylo. Debilní nebylo ani druhé pokračování. Od té doby Pepíka v tvorbě strašně podporuji,“ uvedl mimo jiné Ondřej Vetchý.

Josef Mareš se smíchem kontroval: „Jen doplním Ondru, když mu řeknu, že něco píšu, tak první otázka není o čem to je, ale jestli v tom bude hrát. Nemohl hrát jenom v Devadesátkách, což mi nemůže dodnes zapomenout. Ale jsme si fifty, fifty. Hrál i v tom, co jsem nenapsal.“  

Ondřej Vetchý se s Ivanem Trojanem na place potkali už kdysi dávno a od té doby se míjeli. Dohromady je dal v Docentovi režisér Jiří Strach. „Jsem rád, když na place mám vždycky to nejlepší, co z českého herectva existuje. Od svých ranních režijních let jsem se o to snažil. Máme se rádi. Ondra mi slíbil, že až budu říkat nějakou dementní režijní věc, tak mi nezláme ruku. Slíbil, že mě nikdy nezbije. Jsem tedy nezlomen,“ smál se Jiří Strach.

Josef Mareš vysvětli, že na rozdíl od jedničky Docenta, kde si vymysleli úplně všechno, v dvojce se teoreticky dotýkají jednoho případu, který ho provázel celou jeho praxí u policie. A druhý, souběžný příběh je vymyšlený.

Pokračování seriálu Docent 2, uvidí diváci na obrazovkách České televize na podzim. Bude tomu předcházet opakování jedničky. A chystá se trojka a uvažuje se o čtvrté sérii.

Zdroj: Aplausin.cz

 

 

 

Default User Image
Ludmil, 05.07.2024 14:26
To je skvělé, že bude i druhá řada. První řada byla vskutku mimořádná. Hlavně pan Vetchý je v rolích policistů znamenitý. Takto mimořádná tvorba si právem říká o zvýšení tv poplatků.
Default User Image
Josef, 05.07.2024 17:23
minisérie Docent je skvělá. těším se na dvojku, trojku a prý i čtyřku :-)
Default User Image
Rudolf, 06.07.2024 14:02
Dovolím si nesouhlasit, pan Vetchý není moc dobrý herec, ale naštěstí to vynahrazuje tím, že o to lepší je to občan a demokrat.