Petr Kolečko představil ve Varech novou komedii Kouzlo derby
Zdroj: herminapress

Petr Kolečko představil ve Varech novou komedii Kouzlo derby

Vytvořeno dne 05.07.2024

Na otázku, co je pro člověka největší vášní, je nejčastější odpovědí napříč světem fotbal. S velkým náskokem před sexem. Touto statistikou uvedli tvůrci první ukázku z právě dotočeného filmu Kouzlo derby režijního dua Petra Kolečka a Vladimíra Skórky.

„Tenhle film se snaží mapovat, co znamená fotbal pro lidi z různých společenských vrstev, a v tomhle je možná inspirovaný Láskou nebeskou, akorát místo lásky je tam fotbal. Ten se někdy stane pro člověka vůdčí silou a někdy menší, ale vlastně všechny postavy ho mají ve svém životě. A možná je nakonec jedno, jestli je tam fotbal, nebo něco jiného, ale celý ten film je o tom, co je vášeň a hra,“ říká Petr Kolečko s tím, že nic tak výpravného a náročného nikdy jako režisér a vyjma Masaryka ani jako scenárista doteď nedělal, takže byl rád, že Kouzlo derby spolurežíroval Vladimír Skórka. Nepoznané zažil na place s Jitkou Čvančarovou také Ondřej Sokol. „Musím říct, že to byl výjimečný zážitek, nikdy jsem tenhle druh filmu netočil a nenapadlo mě, že to budu točit zrovna s Jitkou. Podali jsme mimořádný citový výkon,“ přiznává herec, který hraje zpěváka jednoho devadesátkového hitu.

Premiéru si před kamerou zažil i Sokolův kolega a dlouholetý kamarád Martin Finger. Ten se ocitl poprvé v kotli fotbalových fanoušků. Přestože je víc hokejista než fotbalista, po dobu natáčení kopané propadl, a tak nevylučuje, že na tribunu zavítá i do budoucna. A zatímco Finger hře pasivně přihlížel, Lukáš Tran absolvoval 25 tréninků. „Lehká nervozita tam byla, protože jsem fotbal pohřbil po gymplu. Nikdy jsem totiž nebyl dobrý na týmové sporty, což znamená, že jdete do branky, což neznamená, že jste lepší tam,“ dodává představitel „žolíka béčka“.

Ve filmu podle scénáře Petra Kolečka se prolíná několik příběhů, které spojuje jedno důležité fotbalové utkání mezi Spartou a Slávií. V hlavních rolích se představí Jiří Langmajer, Jitka Čvančarová, Michal Dlouhý, Petra Nesvačilová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Michal Isteník, Robert Nebřenský, Jiří Vyorálek nebo Jiří Lábus.

Zdroj: Bontonfilm

 

 

 

Default User Image
Ludmil , 05.07.2024 14:18
To bude jistě velká lekrace. Jak je u štramáka Peti pravidlem. Škoda, že to i nerežíroval. To mu jde také skvěle.
Default User Image
Ludmil, 05.07.2024 14:21
Aha, tak on to i spolurežíroval, napoprvé jsem článek tak docela nepochopil, potom jsem tedy úplně klidný. Bude to mimořádný zážitek. Jen je škoda, že v tom nehraje Langoš se svým nádobíčkem.
Default User Image
Jozef Binias, 06.07.2024 21:25
Defby je nase Sartlitka proti moji Monice kdyz vecer dlabou medovnik to litaj kusy cukru vsude kolem zranice jak u Genzera, Biniasoce jedou obskura festival nebudte spaci sledujte nas na instaci