Víte, co udělá Dušan Sitek před dnešní premiérou Cabaretu? Dojde na jeho rituály?
Zdroj: herminapress

Víte, co udělá Dušan Sitek před dnešní premiérou Cabaretu? Dojde na jeho rituály?

Vytvořeno dne 02.09.2021

 

Zahájit jubilejní 30. sezónu pomůže Divadlu Bez zábradlí mimo jiných také herec Dušan Sitek. Přiznal, že co je na volné noze, hraje v devíti divadlech čtrnáct titulů, ale Divadlo Bez zábradlí je jeho srdcovka.  

„U Heřmánků hraji ve dvou představeních. Je to muzikál Cikáni jdou do nebe, kde se alternuji se Zdeňkem Žákem a premiérově v muzikálu Cabaret, kde alternaci nemám. Jsou to špičková představení, diváci budou spokojení,“ uvedl Dušan Sitek před premiérovým uvedením světoznámého muzikálu Cabaret.

Jak je na tom zkušený herec s trémou? Cítí po těch letech u divadla před premiérou nervozitu? „Mám trému a nejen u premiéry. Mám ji před každým představením, ale jakmile vlezu na jeviště, tréma padá. Kdysi jsem čas před premiérou trávil různě, vařil jsem, myl okna a podobně. To byly moje rituály. Dnes to nejde, před premiérou Cabaretu máme ještě generálku, tak na ta okna čas nezbyde. Jen se projdu v parku a půjdu na to,“ smál se Dušan Sitek a dodal: „Netušil jsem, že až začnu mít MHD zadarmo, tak začnu dělat muzikály. Děkuji Heřmánkům, že mi tu šanci dali. Protože být mezi mladými je neskutečně nabíjející. Mezi nimi mi léta přibývají pomaleji.“