Vzpomínkový koncert na Waldemara Matušku se blíží. Zazní Slavíci z Madridu, Růže z Texasu, Sbohem, lásko a další hity
Zdroj: herminapress

Vzpomínkový koncert na Waldemara Matušku se blíží. Zazní Slavíci z Madridu, Růže z Texasu, Sbohem, lásko a další hity

Vytvořeno dne 16.08.2022

Letos 2. července by legendární zpěvák Waldemar Matuška oslavil 90. narozeniny. Při této příležitosti Agentura MM Praha, která Waldemara dlouhodobě zastupovala, na přání paní Olgy Matuškové pořádá vzpomínkový koncert na interpreta hitů jako Slavíci z Madridu, Růže z Texasu, Sbohem, lásko nebo Když máš v chalupě orchestrion. Proběhne 16. září tohoto roku od 19 hodin v pražském Divadle Broadway.

Hlavními hvězdami koncertu budou zpěvákova manželka Olga Matušková a jeho syn Waldemar jr. "Moc se s Waldíkem těšíme. Velice často mě ohlasy lidí, Waldových fanoušků, utvrzují v tom, že je nenahraditelný. Určitě tam zazní jeho velké hity, které hravě vystačí na celý večer. Jen se bojím, že nám oběma, tam bude moc chybět. Chtěli bychom tímto koncertem dokázat, že ne všechno odnes čas,“ říká ke vzpomínkovému večeru Olga Matušková.

Koncertem bude provázet Waldemarova dlouholetá kamaráda a kolegyně Helena Vondráčková, která také několik písní z Waldemarova zpěvníku zazpívá.Moje přátelství s Waldou začalo v roce 1964 na Libereckých výstavních trzích,“ vzpomíná Helena. „A pak jsme byli po tři roky v angažmá v Divadle Rokoko. Nazpívali jsme řadu krásných duetů, ke kterým se dodnes ráda vracím na svých koncertech. Jako třeba na mém červnovém Narozeninovém koncertě ve vyprodané pražské Lucerně, kdy jsem si náš stříbrnou Bratislavskou lyrou oceněný duet To se nikdo nedoví, který jsem si zazpívala s Bohušem Matušem,“ dodává Helena. 

Na jevišti Divadla Broadway se objeví i několik hostů. Mezi nimi např. i Bohuš Matuš. Waldemarovy hity jsou už řadu let neodmyslitelnou součástí jeho repertoáru a Bohušovi nejen sluší, ale on se v nich i našel.

S jednatelem Agentury MM Praha Martinem Michalem vázalo Waldemara Matušku velké osobní přátelství. Agentura byla následně také tou, která pořádala poslední rozloučení s Waldemarem Matuškou na Žofíně v roce 2009, když hrdinný baryton, kovbojský romantik ve vysokých botách, co se toulá v dálkách, odešel do muzikantského nebe.

Mediálním partnerem koncertu je Rádio Blaník.

 

 

 

Default User Image
Anonym, 20.08.2022 10:10
Pana Waldemara Matušky je moc velká škoda moc pěkné spival i jako herec moc na něj spominame psal to Rudolf Rathaus roz Weidl dej mi v zemi lehké odpočinutí
Default User Image
Jiřina Horová, 24.08.2022 18:32
Lístky máme jak asi koncert bude trvat dlouho?kvůli autobusu aby jsme stihli děkuji