Z luxusu do holin! Missky makaly v zoo jako zkušené ošetřovatelky
Zdroj: Česká Miss Essens

Z luxusu do holin! Missky makaly v zoo jako zkušené ošetřovatelky

Vytvořeno dne 18.05.2021

Po téměř dvouměsíční odmlce se finalistky České Miss Essens vrátily do Prahy na společné soustředění. Za úkol dostaly přibalit si do svých zavazadel i několik neobvyklých věcí, jako jsou holínky, česko-anglický slovník a mapu Prahy. Než se ale dívky vydaly na nové dobrodružství, jako první je čekala zastávka v testovacím centru, kde povinně podstoupily PCR testy

Všech 13 krásek zamířilo na další společné soustředění, které bylo jako vždy plné vzdělávacích aktivit, ale také netradičních zážitků, při kterých mnohdy překročily svou komfortní zónu, a které prověřily jejich postoje na aktuální společenská témata.

Jelikož Česká Miss ESSENS respektuje všechna vládní opatření a zdraví dívek i celého organizačního týmu je na prvním místě, zahájily svou cestu v testovacím centru u letiště, kde všechny povinně podstoupily PCR test. Na základě negativního výsledku se přesunuly na slavnostní večeři do hotelu Vienna House Diplomat Prague v blízkosti Pražského hradu, kde na ně čekala i exkluzivní barmanská show.

Jedinečný zážitek čekal na dívky v podobě návštěvy ZOO Praha. Právě pro tuto příležitost vyměnily lodičky za pohodlné holiny a společně s místními chovateli na vlastní kůži okusily, jaké to je starat se o celkový chod výběhů různých zvířat. Po náročné práci ve výbězích si děvčata odpočinula na stylovém hotelovém pikniku.

Zda a jak často budou krásky potřebovat česko-anglické slovníky, se ukázalo následující den na setkání s jazykovou školou JIPKA, která bude od nynějška děvčata intenzivně připravovat na případné zahraniční cesty, kam vítězky soutěže jezdí reprezentovat naši zemi.

Závěr soustředění přenesl dívky do světa lidí bez domova. Zkušení průvodci Pragulicu jim ukázali skrytá zákoutí Prahy a povyprávěli jim neuvěřitelné příběhy, díky kterým mění pohled na lidi v těžkých sociálních situacích a boří mnohá tabu a předsudky. Dívky se tak mohly seznámit s problematikou témat jako jsou drogy, rasismus, sociální problémy, prostituce či různé dluhové pasti. Pragulic tímto způsobem dává druhou šanci lidem nejen bez domova, pomáhá jim opět se postavit na vlastní nohy a zařadit do normálního života.