Začínají se točit Děti Nagana. Film s Hynkem Čermákem, Klárou Issovou nebo Dominikem Haškem
Zdroj: herminapress

Začínají se točit Děti Nagana. Film s Hynkem Čermákem, Klárou Issovou nebo Dominikem Haškem

Vytvořeno dne 23.01.2022

Režisér Dan Pánek začne natáčet celovečerní rodinný film Děti Nagana. V příběhu, který mohl zažít každý, povede Hynek Čermák partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. V hlavních dospělých rolích se představí Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk nebo Simona Babčáková, dětské role ztvární Tom Brenton, Johanka Racková nebo Fabián Šetlík.

„Film Děti Nagana není dokument a není o hokejistech z Nagana. To jsou vždy první reakce na název,“ upřesňuje s úsměvem producent, scenárista a režisér filmu Dan Pánek. Svým snímkem chce vzdát hold především inspiraci, kterou tehdejší nečekané vítězství dětem i dospělým v Česku přineslo. „Je to rodinný hraný film, který začíná přesně po našem vítězství v Naganu. Hlavní postava, parta kluků i dospělí si v něm chtějí splnit nějaký sen. I kdyby byl třeba obyčejný. Nejde totiž o to, jak velký tvůj sen je, ale co pro něj uděláš,“ dodává Dan Pánek.

První klapka padne v únoru, jakmile zamrznou rybníky, hlavní část natáčení pak bude probíhat v létě. Premiéra v kinech bude v únoru 2023, kdy od vítězného turnaje v Naganu uběhne přesně 25 let.

Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. I on je trochu outsider, ale i on chce se svou partou kamarádů na betonovém plácku svůj hokejový zápas vyhrát. A taky získat srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy.

„Kluci hrajou na plácku hokej, ale zároveň řeší trable se spolužáky, s holkama, doma. Vedle hokeje a plnění snů je to film o kamarádství, lásce, rodičovství. Ostatně malému Dominikovi jde především o to, aby se zalíbil holce ze sousedství,“ říká Pánek. Představitele hlavní dětské role Toma Brentona objevil na sportovním hereckém kempu. „Tom hraje hokej a nejtěžší pro něj bude zahrát, že ho zas až tolik neumí,“ říká Pánek.

Hlavní dospělou postavu hraje ve filmu Hynek Čermák. „Hraju bývalého profesionálního hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim při přípravě na jejich zápas proti rivalům z vedlejší vesnice pomůže,“ přibližuje svou postavu Hynek Čermák.

Jedna hokejová legenda spojená se slavným vítězstvím se ale ve filmu přeci jen objeví. Nabídku na menší roli ve filmu přijal Dominik Hašek. „Když jsem film vymýšlel a začal psát, první, za kým jsem s námětem spěchal, byl právě Dominik. Proto mám velkou radost, že se do filmu nakonec i přímo zapojí a že se stal zvučnou posilou našeho hereckého obsazení,“ oznamuje Pánek. „Dokonce jsme mu vyrobili dres našeho filmového týmu, snad se v těch ostatních z jeho mimořádné kariéry neztratí.“

„Mně se líbí, že je to rodinný film, film o dětech, které se rozhodnou za něčím jít, něco si splnit, a zaujal mě už svým námětem. Samozřejmě jsem i hrdý a rád, že vzniká film o inspiraci, kterou jsme mohli tehdy klukům přinést. Já sám jsem takovou inspiraci měl v naší hokejové generaci 70. let.,“ uvádí ke snímku Dominik Hašek. „Moje role je malá, ale myslím, že v něčem hodně důležitá,“ dodává Hašek.

Tvůrci chtějí s co největší věrností přinést atmosféru konce 90. let včetně výpravy a rekvizit, Dominik Hašek nebo Slavomír Lener pak vidí ve snímku jednu z příležitostí, jak děti k hokeji a sportu obecně znovu přivést. Diváci a fanoušci mají možnost jejich úsilí a film podpořit v crowdfoundingové sbírce