Poslední rozloučení s režisérem a scenáristou Dušanem Kleinem
Zdroj: herminapress

Poslední rozloučení s režisérem a scenáristou Dušanem Kleinem

Vytvořeno dne 21.01.2022

Dnes se přátelé a známí rozloučili s režisérem a scenáristou Dušanem Kleinem, který zemřel 9. ledna ve věku 82 let. Rodina se s Dušanem Kleinem rozloučila již minulý pátek v rodinném kruhu. Vyhověla však četným žádostem z řad přátel a fanoušků a poslední rozloučení pro veřejnost se konalo v obřadní síni strašnického krematoria.

Do srdcí filmových diváků se nesmazatelně zapsal jako tvůrce filmové série Básníci. Jako režisér stál také u zrodu nekonečného seriálu Ulice.

Dušan Klein (vlastním jménem Július) se narodil 27. června 1939 na Slovensku a kvůli židovskému původu byl za války uvězněn v Terezíně. V roce 1958 byl přijat na FAMU, kde po letech také učil. Stojí mimo jiné za filmy Sázka na třináctku, Případ mrtvého muže, Dobrá holubi se vracejí, Andělské oči a seriály Hříchy pro pátera Knoxe, Strážce duší nebo například Cukrárna.

Nejznámější je filmová série Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách, Jak básníci neztrácejí naději a Jak básníci čekají na zázrak, kdy k prvním čtyřem filmům napsal Dušan Klein také scénář.