Zákulisí dabingu Simpsonových: Lábuse schvalovali v USA, Zavřel trápí hlasivky!
Zdroj: Prima Cool

Zákulisí dabingu Simpsonových: Lábuse schvalovali v USA, Zavřel trápí hlasivky!

Vytvořeno dne 21.01.2022

 

Premiérová třicátá třetí řada populárního seriálu Simpsonovi je tady! Prima COOL odstartuje další dobrodružství žluté rodinky ze Springfieldu v úterý 25. ledna ve 20.15. Ve zbrusu nových příbězích zazáří Marge v epizodě pojaté jako muzikál na Broadwayi. Bart se dostane do basy a Homer se ocitne tváří v tvář největší tragédii svého života.

„Simpsonovi jsou skvěle vymyšlenej a napsanej seriál s výbornými gagy. S Marge už jsem za ty roky natolik sžitej, že k ní přistupuju jako k vlastní matce. Akorát moje matka měla jinej účes, drdol,“ směje se Jiří Lábus. „Na začátku dabování jsme dělali testovací díl, kterej se poslal do USA na schválení. Paní, která mluví Marge v Americe, má chraplavej tón a já to chtěl zkusit úplně jinak. Říkal jsem si, že když to neschválí, tak to dělat nebudu. A v Americe jim to nevadilo, tak si to doteď dělám po svým,“ vzpomíná oblíbený herec.

Herec Vlastimil Zavřel dabuje Homera Simpsona od roku 2003, kdy nahradil zesnulého Vlastimila Bedrnu. „Homer je upřímnej blboun, jsem mu v civilu dost podobnej. Nejhorší je, když furt někam padá, třeba ze skály, nebo letí aeroplánem. To jsou docela náročné zvuky, trpí u toho hlasivky,“ říká Vlastimil Zavřel.

Nejnovější členkou dabingového obsazení je herečka Ivana Korolová. Svůj hlas propůjčila Líze poprvé v roce 2017, po smrti Heleny Štáchové, Líziny dlouholeté dabérky. „Stále je to pro mě obrovská výzva. Snažím se, aby v Líze bylo pořád něco z paní Štáchové, aby to nebyla jenom Ivana Korolová. A kombinace mě a paní Štáchové je pro mě pořád těžká. Vždycky, když jedu do studia, tak si v autě svědomitě pouštím staré díly a snažím se, aby to bylo lepší a lepší,“ vysvětluje Ivana Korolová.

Režisér Zdeněk Štěpán režíruje dabing Simpsonových od prvního dílu, na svém kontě má téměř sedm set nadabovaných epizod. Pořád mě to baví, protože za celou dobu se nestalo, že by se v seriálu nějaký vtip zopakoval.“ A v čem podle režiséra tkví úspěch Simpsonových? „Tvůrce Matt Groening vymyslel rodinku, ve které se spousta lidí najde. Táta si rád dá pivíčko, máma obstará domácí práce, mají holku šprtku, kluka rošťáka, miminko, kočku, psa, blbýho souseda… Je to lidský, příběhy jsou dobře vymyšlený a všechno končí dobře.“

Legendární komediální podívaná vládne televizním obrazovkám už od roku 1990, kdy se takřka okamžitě stala kulturním fenoménem. Dodnes jsou Simpsonovi jedním z nejzábavnějších, nejzajímavějších a nejvíce provokativních pořadů. A znají je ve všech koutech světa! Simpsonovi si získali své obecenstvo především neotřelým a trochu drsným humorem, s nímž vykreslují typickou americkou rodinu z městečka Springfield. Ta se skládá z pěti naprosto odlišných lidí, pro které je občas pořádně těžké spolu vyjít. Nemluvě o ostatních obyvatelích města, v němž to opravdu neustále žije – je tu vlastní upadlá kultura, zkorumpovaná politika, drsná mafie a lenivá policie, ale jsou tu také prostí občané, kteří se každý týden chodí kát do místního kostela.

Základní koncept seriálu vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut. V tu chvíli asi netušil, že Simpsonovi dostanou velkou řadu ocenění včetně Emmy a Oscarů. Animovaná rodinka, která má i svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, byla dosud vysílána ve více než sedmdesáti zemích světa. Nejvíce však ovlivnila zemi původu. Bart Simpson byl časopisem Time umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu a 9. dubna 2009 se Simpsonovi dostali dokonce i na americké poštovní známky.

Premiérové díly seriálu Simpsonovi od 25. ledna každé úterý ve 20.15 na Prima COOL!

 

 

 

Default User Image
Štěpán, 23.01.2022 19:27
Největší hovadina na světě.Nechápu jak se na to někdo může dívat.
Default User Image
Petr, 24.01.2022 14:31
klasika, bez který by to už asi nešlo...
jinak Korolová docela bída...snaž se trochu...ale chápu, že převzít roli po p.Štáchové není ani trochu jednoduché. byla prostě nejlepší...
Default User Image
Vladimír, 25.01.2022 19:33
Pokud vím, tak paní Štáchová si Korolovou vybrala jako svoji náhradu