Zakládající člen Chinaski moderuje nový pořad. Petr Hradil se ponořil do světa zvířat
Zdroj: Se svolením Petr Hradil

Zakládající člen Chinaski moderuje nový pořad. Petr Hradil se ponořil do světa zvířat

Vytvořeno dne 17.03.2023

Nový pořad o zvířatech s názvem „Máme rádi zvířata“ kombinující přírodovědnou edukaci s konkrétními příběhy zvířecích jedinců a je v něm prostor zejména pro poznatky, emoce, dojetí i zábavu, moderuje Petr Hradil, kterého fanoušci kapely Chinaski znají pod jménem Petr Rajchert.

„Nejde o nějaký pseudonym, ale Hradila mám už ve všech dokladech. Vrátil jsem se v podstatě k původnímu jménu své rodiny, protože můj táta se do svých jedenácti let jmenoval Petr Hradil, po svém otci. Jenomže babička se rozvedla a vzala si mého nevlastního děda Rajcherta a donutila tak všechny, aby se přejmenovali. Trochu jsem tím trpěl a neměl jsem to odhodlání to změnit, ať teď přišel ten správný čas,“ uvedl moderátor na své svatbě v létě 2021, ještě před tím, než začal točit pořad Máme rádi zvířata.

Zvířata to nemají s lidmi jednoduché. Ani volně žijící ani ta domestikovaná. Současná lidská civilizace přináší zvířatům spoustu nástrah, které by si člověk měl uvědomovat a snažit se je eliminovat. Zároveň u zvířat můžeme obdivovat spoustu schopností, jimiž je obdarovala evoluce. A tak stojí za to jim jednak pomáhat překonávat nejrůznější nástrahy, stejně jako je poznávat, komunikovat s nimi a učit se od nich. Řadu zvířecích dovedností přejala i současná technika a technologie a dostala se nám do slovníku formou různých ustálených rčení. Objevovat tohle všechno si vytknul za cíl nový dokumentární cyklus „Máme rádi zvířata.“

Jeho fascinovaný průvodce Petr Hradil bude zároveň tak trochu advokátem zvířecího světa směrem k divákům, a tak trochu překladatelem při mezidruhové komunikaci mezi zvířaty s lidmi. Premiéra prvního dílu dvanáctidílného cyklu proběhne na ČT1 v pondělí 20. 3. v 16:45.