Zakladatel a duchovní otec Divadla Spejbla a Hurvínka  by letos oslavil kulatiny
Zdroj: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Zakladatel a duchovní otec Divadla Spejbla a Hurvínka by letos oslavil kulatiny

Vytvořeno dne 19.01.2022

 

Letošní rok nebude pro Divadlo Spejbla a Hurvínka jen tak ledajaký, čekají ho oslavy již 130 let, jež letos uplynou od narození zakladatele a duchovního otce divadla, profesora Josefa Skupy. Ten se narodil dne 16. ledna 1892 ve Strakonicích. Divadlo si toto kulaté výročí bude připomínat po celý letošní rok řadou akcí, které si pro své fanoušky připravilo.

Nedaleko Plzně se mohou spolu s rodinou a přáteli projít novým zážitkovým okruhem Spejbla a Hurvínka, otevřeným právě při příležitosti tohoto významného výročí. Místo se krátce nato stalo oblíbeným cílem výletníků a těší se značnému zájmu veřejnosti.

Divadlo Spejbla a Hurvínka si letos jako připomínku své úplně první zahraniční cesty do Paříže z roku 1929 tento svůj zájezd téměř po sto letech zopakuje a vystoupí v pařížském Českém centru.

Také na domácí dejvické scéně se bude na co těšit, připravený je bohatý program. První představení tohoto roku, nazvané Pohádky pro Hurvínka, se uskutečnil 15. ledna a následovat jej bude výběr řady oblíbených her pro malé i velké diváky. V sobotu 12. února bude v divadle se svým koncertem hostovat Hurvínkova oblíbená kapela Bombarďák a bude to jízda… tu si určitě nenechte ujít!