Zátopek poběží ve světě. Dostane se k zahraničním divákům
Zdroj: Lucky Man Films

Zátopek poběží ve světě. Dostane se k zahraničním divákům

Vytvořeno dne 13.09.2022

 

Nejlepší snímek loňského roku, životopisné drama Zátopek, oceněné celkem 8 Českými lvy a Cenou diváků deníku Právo na 55. MFF Karlovy Vary, se vydává na oficiální distribuční cestu k zahraničním divákům.

Společnost MYRIAD PICTURES oznámila získání mezinárodních práv na film ZÁTOPEK. Severoamerická práva na tento snímek získala společnost GRAVITAS VENTURES.  Dohodu jménem producentů vyjednali John McGrath ze společnosti UTA Independent Film Group Agency, která film Zátopek celosvětově zastupuje, a Scott Bedno, senior viceprezident pro prodej a akvizice společnosti Myriad Pictures.

"Když jsme v roce 2021 uvedli premiéru filmu Zátopek na festivalu v Karlových Varech, ohlasy diváků i zahraničních kritiků byly tak silné, že jsme tušili, že máme film, který může oslovit lidi po celém světě. Jsme nadšeni, že film nyní bude mezinárodně prodávat společnost Myriad Pictures; film je ve skvělých rukou,“ říká režisér a producent David Ondříček.

Producent Kryštof Mucha dodává: „Chceme poděkovat agentuře UTA za zastupování a jsme nadšeni, že film o českém hrdinovi může vidět celosvětové publikum.“

Myriad Pictures patří k předním nezávislým subjektům zaměřeným na filmovou a televizní produkci a distribuci. Na celosvětovém trhu působí od roku 1998. „Kryštof, David a jejich tým natočili krásný, silný a dojemný film. Zátopek je dokonalý příběh oslnivého triumfu outsidera,  a my se nemůžeme dočkat, až film představíme v rámci trhu Mezinárodního filmového festivalu v Torontu,“ říká Scott Bedno za společnosti Myriad Pictures.

Gravitas Ventures je předním distributorem nezávislých hraných a dokumentárních filmů, byla založena v roce 2006 a propojuje nezávislé filmaře a producenty s distribučními příležitostmi po celém světě.