Zemřel herec, mim a tanečník Jaroslav Čejka. Proslavila ho zmatená slepice
Zdroj: herminapress

Zemřel herec, mim a tanečník Jaroslav Čejka. Proslavila ho zmatená slepice

Vytvořeno dne 11.10.2022

 

Ještě v červenci letošního roku oslavil Jaroslav Čejka své šestaosmdesátiny. I když popravdě řečeno a podle svědků to byly narozeniny spíše smutné, protože kdysi populární „Pan slepice“, jak mu bylo v době jeho největší slávy přezdíváno, již svět kolem sebe nevnímal. Dnešního dne odešel do hereckého nebe.

Vzhledem k Parkinsonově chorobě byl trvale upoután na lůžku. Rozum mu vzala Alzheimerova choroba. Před vánocemi, v roce 2017 ho náš tehdejší redaktor navštívil a společně zavzpomínali na hercův umělecký, ale i osobní život. Krátce si připomeňme alespoň několik vět z tehdejšího rozhovoru:

„Tina Turner, parádní a šikovná holka, tu jsem rád dělal a asi ji měli v mém podání rádi i diváci. Jen ta skutečná měla o něco hezčí nohy, než mám já,“ zavzpomínal Jaroušek, jak mu říkají sestřičky, lékaři i personál v Domově pro seniory v Kobylisích, který je jeho současným domovem.

„Víte, teď mám malinko horší období, a když se chci pohybovat, musím využívat vozíku. Je mi slabo, cítím se jako mraveneček, ale snad to přejde. Jednu výhodu jsem ovšem objevil. Nohy sice moc nespolupracují, ale ruce při ovládání vozíku sílí, takže mi trochu narostly svaly,“ s tradičním humorem našel klad i na svém dopravním prostředku.

Jaroslav Čejka se narodil 22. července 1936.  Byl členem baletu Národního divadla. Zahrál si v mnoha filmech, když jeho prvním byl slavný film z roku 1964 Kdyby tisíc klarinetů. V seriálech byl k vidění příkladně v Arabele. Z dalšího lze jmenovat seriály Pan Tau, Pan Tau v Cirkusu nebo F. L. Věk. Nejvíce ho pak proslavila jeho scénka zmatené slepice nebo parodie Tiny Turner. Byl držitelem Thálie.

O Čejkově smrti informovala jeho praneteř Barbora Šenfeldová. Seznam Zprávám pak oznámila, že poslední rozloučení bude na Městském hřbitově v Opavě, kde bude také pohřben.