Zemřel Jindra Hojer, legenda Rychlých šípů
Zdroj: Nguyen Phuong Thao

Zemřel Jindra Hojer, legenda Rychlých šípů

Vytvořeno dne 23.12.2020

Ve věku 96 let zemřel Jindra Hojer, jehož jméno znají fanoušci Foglarových Rychlých šípů. Podle něho se jmenuje jedna z postav legendární pětky.

„Dnes, jen pár dní po 82. narozeninách Rychlých šípů, nás ve věku 96 let opustil Jindra Hojer. Člen Dvojky Jaroslava Foglara a chlapec, který své jméno propůjčil "ublízanému potěšení", jak mu občas žertem říkal Rychlonožka. Byl jsi inspirací nejen Jestřábovi, bratře Jindro,“ oznámil úmrtí na svých twittrových stránkách Skaut.  

Na skon Jindry Hojera reagovalo také Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, kde byl Hojer několikrát hostem při přestavení Rychlé šípy. Slovácké divadlo na svých stránkách oznámilo: “Jsme moc, moc, moc smutní. Před chvílí zemřel v 96 letech Jindra Hojer. Velký frajer, který nadevšechno miloval život. I v posledním telefonátu myslel na vás, na diváky a zajímal se, kdy zase budeme hrát Rychlé šípy. "Tam totiž pořád žije moje dětství," říkal a věděl, že slova, která pro vás natočil, jsou poslední... Zapalte mu, prosíme, svíčku na cestu...“

Jindra Hojer vystudoval chemii v Pardubicích a po většinu života v tomto města žil a včera zde ve věku 96 let zemřel.