Adam Mišík o drogách a závislostech: V téhle branži se tomu prostě nevyhnete!
Zdroj: herminapress

Adam Mišík o drogách a závislostech: V téhle branži se tomu prostě nevyhnete!

Vytvořeno dne 27.07.2022

Pochází z umělecké rodiny, a tak není divu, že zatímco v dětství jeho vrstevníci jezdili na tábory a kopali do míče na hřišti, on už stál před kamerou a podával herecké výkony. Teď ale Adam Mišík (25) dostal dosud svou největší roli. Ve filmu Banger hraje drogového dealera s muzikantskou duší

Na takovou roli se člověk musí pořádně připravit a jak sám Adam říká, zkušenosti z drsného prostředí drog a jiných závislostí má. „Když je člověk mladý, a navíc v téhle branži, potkají ho různé věci. Tomu se prostě nevyhne. Dneska je dostupné téměř všechno a téměř všude,“ přiznal pro týdeník 5plus2 Mišík. „Pak je jenom otázka, jakou má člověk sebereflexi a co si z toho vezme,“ dodal s tím, že si člověk musí včas uvědomit, co od života chce.

I pro jeho zkušenosti si ho nejspíš do hlavní role vybral režisér Adam Sedlák. Původně šel sice dělat konkurz na jinou roli, ale to se pak změnilo. „Myslím, že Adam brzy pochopil, že tahle postava musí mít nějakou znalost o tom, jak to v tomhle světě funguje. Pochopil, co dokážu nabídnout a že to je něco, co jsem ještě neměl šanci ukázat,“ vysvětlil herec. Kvůli této roli na sobě hodně zapracoval a dokázal, že umí posunout své hranice jinam, než na co jsou od něj diváci zvyklí.

20220727_Brzobohaty20220727_Basikova

Film Banger Mišík ostatně představil na filmovém festivalu ve Varech a je velmi hrdý na to, že v něm hraje. Vedle něj si zahrál Marcel Bendig, bratr zpěváka Jana Bendiga nebo třeba Anna Fialová. Co Adama nejvíc bavilo je, že celý film je natočený na mobil, aby prostředí působilo co nejvíc autenticky. Herci navíc měli dost prostoru pro improvizaci, a právě tam Adam čerpal ze svého rebelského období.