Bára Hrzánová a Radek Holub poprvé představili světu syna Antonína! Hraje s nimi divadlo!
Zdroj: herminapress

Bára Hrzánová a Radek Holub poprvé představili světu syna Antonína! Hraje s nimi divadlo!

Vytvořeno dne 14.11.2023

Syn Barbory Hrzánové a Radka Holuba, Antonín Holub, se po ukončení studia herectví ve Francii představil poprvé na českých divadelních prknech. Objevil se po boku svých rodičů v Divadle Kalich ve výborně napsané komedii Dobře rozehraná partie.

Dobře rozehraná partie v sobě skrývá velké téma, a to sílu přátelství, zájmu o sebe navzájem, ochoty si pomoci a být si na blízku, i když to kolikrát není zrovna jednoduché, ale o to cennější je nahlížet na to s humorem. Hru napsal komediograf Stefan Vögel, sám kabaretiér, který umí dobře pointovat jak slovně, tak situačními gagy. Je jímavá, směšná, místy hluboká, tedy přesně taková, jaká by měla být hra, v níž se herci mohou pustit za hranice svých životních a hereckých zkušeností.

Hlavním hrdinou této brilantní konverzační komedie je zatrpklý stárnoucí vdovec Fred Kowinski, který dávno propadl pocitu, že nic v současném světě pro něj nemá smysl a nestojí za to se vídat s druhými lidmi, tedy kromě starého kamaráda, s nímž se pravidelně potkává na partii šachů. Nezmůže s ním nic ani jeho syn, ani najaté hospodyně, s nimiž se Kowinski vždy velmi rychle rozloučí. Až do jeho neměnného morousovitého života vstoupí temperamentní hospodyně Rozalie a rozehraje s ním svoji partii, a to nikoliv na šachovnici, v níž se navíc hraje podle jejích pravidel!

Vedle Barbory Hrzánové a Radka Holuba uvidíme Lukáše Jurka, Barboru Mošnovou a Antonína Holuba v alternaci s Romanem Tomešem, který se vedle svých úspěchů v muzikálovém oboru poprvé objeví v čistě činoherní roli. Režie se ujala renomovaná režisérka Lída Engelová.