Barbora Šporclová Kodetová se představí jako zpěvačka. Pověsila snad herectví na hřebík?
Zdroj: herminapress

Barbora Šporclová Kodetová se představí jako zpěvačka. Pověsila snad herectví na hřebík?

Vytvořeno dne 19.10.2021

 

Herečka Barbora Kodetová Šporclová je sice především herečka, ale začíná se profilovat i jako vynikající zpěvačka. V programu Tam za tou duhou, který předvede 26. října v 19 hodin v Profesním domě MFF na Malostranském náměstí v Praze, vzdá hold svým pěveckým/hereckým kolegyním.

Ke zpěvu Báru Kodetovou přivedla kamarádka a operní hvězda, držitelka tří Cen Thálie, Jana Šrejma Kačírková. „Slyšela mě před časem pobrukovat si něco v šatně a rezolutně prohlásila, že musím začít zpívat,“ říká s úsměvem Bára. „Byla bych ráda, kdybych se naučila zpívat tak, aby se to publiku líbilo a přinesla jsem mu hezký zážitek. Zpěv je hodně o emocích a s těmi já pracuji už léta. Pohybuji se v interpretaci pocitů, hudby, nálady."

V programu herečky a nyní i zpěvačky ze známého rodu Steimarů a Kodetů zazní písně z muzikálů Yentl a Sunset Boulevard či šansony Hany Hegerové, Barbry Streisand a dalších kolegyň zpěvaček – hereček. Bářin podmanivý hlas a hluboký, citlivý projev, podkreslí klavírista, skladatel a aranžér Michal Worek, v němž má Bára skutečně vnímavého partnera. Doprovodí je též M. Nostitz Quartet, ve kterém na violoncello hraje i bratr Pavla Šporcla Petr.

„Jsem ráda, že mě na koncertě všichni tito skvělí muzikanti doprovodí a podpoří. Moc se těším i na píseň Lásko má, kterou předneseme s mým mužem Pavlem,“ dodává s úsměvem herečka. Koncert proběhne v rámci cyklu Pražské hudební večery, které Pavel Šporcl letos převzal od kytaristy Lubomíra Brabce.

Kromě tohoto sólového koncertu připravuje Bára Kodetová společně s manželem Pavlem Šporclem program, který bude mít premiéru 19. listopadu v divadle Semafor. Poprvé zde vystoupí celá rodina i s dcerami a vzdají hold tomuto báječnému divadlu i paní Hegerové. Součástí představení bude i píseň Skřipky, kterou ve studiu SONO natočili jako poctu právě Haně Hegerové. „Myslím, že už jenom svým názvem se k nám skladba velmi hodí,“ dodal Šporcl.