Barbora Šporclová Kodetová se v Praze poprvé představí jako zpěvačka
Zdroj: Archiv

Barbora Šporclová Kodetová se v Praze poprvé představí jako zpěvačka

Vytvořeno dne 13.07.2020

 

Herečka, pokračovatelka slavného rodu, umělecká osobnost mnoha tváří, vystoupí v neděli 19. července od 17 hodin v rámci Mezinárodního hudebního maratonu, který je součástí letního festivalu Praha, klasika.. Překvapivě v roli zpěvačky.

Zpívat toužila od dětství a průběžně v malé míře zpívala v divadlech a pro radost doma. Až před rokem si uvědomila, že zpěv a hudba patří neodmyslitelně k jejímu životu.

„Zpěvu se chci věnovat naplno a využít ho samozřejmě více i při divadelní práci,“ řekla Kodetová. „Na tuto myšlenku mě přivedla úžasná sopranistka a kamarádka Jana Šrejma Kačírková, která už je více než rok mou pěveckou inspirací,“ dodala.

Pravidelně proto navštěvuje hodiny zpěvu.

Pravidelně proto navštěvuje hodiny zpěvu u Martiny Červené a Agnieszky Twardoch. Jejími vzory jsou například Barbra Streisand, Annie Lennox nebo Hana Hegerová.

V krásných venkovních prostorách kláštera sv. Anežky České Praze zazní v jejím podání známé melodie jazzové, muzikálové i lidové. „Na svou pražskou premiéru se moc těším, i když jsem samozřejmě trochu napjatá, ale doufám, že diváci budou s mým výkonem spokojeni,“ uzavřela Barbora Šporclová Kodetová.

Začátek koncertu je v 17 hodin, pro všechny zájemce zdarma.

Barbora Šporclová Kodetová je česká herečka a zpěvačka pocházející z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová.