Basiková, Bárta, Střihavka! Kdo miluje „Ježíška“, přišel si v Karlových Varech na své
Zdroj: herminapress

Basiková, Bárta, Střihavka! Kdo miluje „Ježíška“, přišel si v Karlových Varech na své

Vytvořeno dne 21.08.2021

 

V rámci slavnostního zahájení letošního ročníku MFF Karlovy Vary byl připraven pro veřejnost na pódiu před hotelem Thermal koncert, který letos nabídl unikátní koncertní podobu muzikálu Jesus Christ Superstar.

V muzikálu Andrew Lloyd Webbera & Tim Rice se představila legendární sestava z pražského uvádění v divadle Spirála na Výstavišti.

Zpěvačka Bára Basiková pro ČT24 před koncertem uvedla: „Je to 27 let zpátky, všichni jsme zestárli, něco si prožili, naše kariéry šly dál a to se vždycky promítne do projevu, ať už hereckého nebo pěveckého. Tehdy jsem Marii Magdalenu konzultovala s režisérem Petrem Novotným, a protože se v muzikálu nemluví a všechno se vyjadřuje zpěvem, tak jsem šli hlavně po pěveckém výrazu a geniální české libreto Michaela Prostějovského nám pomáhalo roli představit divákům. Nostalgii cítím, vím, že jsme tenkrát byli svědky něčeho mimořádného. Je to krásný pocit být součástí zahajovacího koncertu. Doufám, že panu Bartoškovi také uděláme radost, protože si vzpomínám, že tenkrát na premiéře Ježíše byl a sedl si z toho na zadek.“   

Kamil Střihavka, Dan Bárta, Bára Basiková a další vystoupili za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou Oty Balage.