Dvacítka z 1. MISE: Chlapi v uniformě ji nerajcujou. Komu dává přednost?
Zdroj: TV Prima

Dvacítka z 1. MISE: Chlapi v uniformě ji nerajcujou. Komu dává přednost?

Vytvořeno dne 20.08.2021

Je nejmladší ze všech, mezi ostatními účastníky 1. MISE se ale rozhodně neztratí. Ví, co chce, ví, co nechce, a nebojí se to říct. Dvacetiletá studentka Státní konzervatoře Lucie Ducháčková v Praze získala ve vojenském seriálu televize Prima roli kadetky Lenky Volfové.

.„Lenka je ambiciózní holka. Není vyloženě sólistka, ale spoléhá se spíš sama na sebe a snaží se udržet si emoční odstup od práce a od toho, co se v ní děje. Ambici máme společnou a obě o sobě ve vypjatých chvílích pochybujeme. Já si od sebe však nedržím emoční odstup, a ani se o to nesnažím – funguju v tomhle ohledu na jiném mechanismu. Kdykoli se něco děje, mám v sobě silnou emoci, potřebuji ji projevit. Je to součást mé psychohygieny. Záleží každopádně na situaci, ne vždy to jde, ne vždy je to akceptovatelné,“ neskrývá sklony k hysterii mladá herečka na počátku kariéry.

Přiznává, že ze své první větší pracovní příležitosti se zkušenějšími kolegy měla respekt. „Pomáhá mi jejich empatie a laskavost. Když něco nejde, tak slyšet od kolegy – obzvlášť zkušenějšího – jen upřímné: Klid. Nebo: Dej si čas a začni si, až budeš chtít. – to je pro mě asi největší pomoc,“ říká Ducháčková. Že by ale podlehla šarmu některého z kolegů, to prý nehrozí. „Muži v uniformě jsou hezcí, ale od chvíle, kdy jsem se šíleně zamilovala a mám svého chlapce, nikdo jiný se mi nelíbí. Uniforma neuniforma, vidím jen toho svého. Všichni ostatní mají smůlu,“ směje se herečka.