Bridgertonovi: Seriál, ze kterého milovnice červené knihovny musí šílet
Zdroj: Netflix

Bridgertonovi: Seriál, ze kterého milovnice červené knihovny musí šílet

Vytvořeno dne 11.02.2021

 

I když Netflix představuje seriál Bridgertonovi jako příběh mnohačlenné londýnské rodiny odehrávající se v první polovině devatenáctého století, pravdou je, že ze všeho nejvíce si všímá vztahu jedné z dcer (Daphne – Phoebe Denyvor) a jejího „nápadníka“ (Simon Basset vévoda z Hastingsu – Regé Jean Page).

Celý příběh je pak zasazen do jedné londýnské plesové sezóny, kdy jsou debutantky (rozuměj dcery na vdávání) představeny u dvora královny a kde se snaží ulovit bohaté manžely. Seriál je okořeněn mnoha, pro dnešní generaci dívek, zcela absurdnímu momenty.  Patrně tím nejvíce zarážejícím je, že ač se dívky té doby snaží za každou cenu vdát, ani náhodu netuší, co je v oblasti manželských povinností, tedy sexu, vlastně čeká a jsou doslova zděšeni, když se to náhodou dozví, nedejbůh až při svatební noci. Fakt, že ve svém věku netuší nic o masturbaci či orgasmu, necháme bez poznámky.

 

Dlužno připomenout, že hlavní představitelka Phoebe Denyvor měla v tomto seriálu k dispozici vlastní koordinátorku intimity. No proč ne. O to byl seriál jistě dražší. „Cítila jsem se díky ní velmi bezpečně. Kdyby se něco pokazilo (co asi), nebo chtěl režisér něco jiného, řekl by to nejdříve ji. Kdyby tam nebyla a nedávala na mmne pozor, bylo by to mnohem náročnější. Žádná žena nechce, aby ji muž radil, jak má hrát orgasmus,“ podotkla k tomuto tématu v jednom z rozhovorů Phoebe Denyvor.

Díky všemu, výše napsanému, se o seriálu píše, že je plný sexu a prý připomíná jakési soft porno. Každý z diváků v něm bude vidět, co bude chtít vidět. K jakémukoli druhu porna má však hodně daleko, byť budeme svědky mnoha orgasmů.   

Seriál má na ČSFD hodnocení 61% a je velmi pravděpodobné, že se během doby hodnocení ještě navýší. Lze ho shlédnou během víkendu a jako oddychovku, doporučujeme.  Nicméně je nutno podotknou: Seriál nutno brát jako pohádku. I když s pravdivými dobovými reáliemi a kostýmy. Mnohé z toho, co se na televizní obrazovce děje, je pro anglickou dobu devatenáctého století absolutní scifi. Příkladně královna a mnozí další (včetně hlavní postavy – tedy vévoda) jsou tmavé pleti a jsou si rovny s ostatními šlechtici. A našlo by se toho víc. Ale vždyť v pohádkách je přeci možné vše.