Česká reprezentantka přišla při nehodě o tátu a vážně se zranila. Nosí dres s číslem roku, kdy se táta narodil
Zdroj: Česká televize

Česká reprezentantka přišla při nehodě o tátu a vážně se zranila. Nosí dres s číslem roku, kdy se táta narodil

Vytvořeno dne 15.11.2023

Česká reprezentantka v pozemním hokeji Veroniky Decsy přišla při nehodě o tátu a vážně se zranila. Díky své silné vůli se dokázala vrátit ke sportu a spolu s týmem se probojovala do kvalifikace na olympijské hry.

Veronika Decsy je českou reprezentantkou v pozemním hokeji. Kromě domácí soutěže si vyzkoušela i německou a španělskou ligu. Před dvěma lety, kdy měla hrát na evropském šampionátu v Praze, havarovala se svým tátou na motorce. Ten na místě zemřel a ona bojovala o život. Při nehodě si rozdrtila pánev, měla zlomené obratle, nohu, lopatku, přetrhané vazy v kolenou. V nemocnici strávila téměř dva měsíce a pak další dva v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. 

Na zápasy šampionátu se jezdila dívat, chtěla být se svým týmem, který jí byl velkou oporou. Vlastně pořád byla jeho součástí, což bylo zásadní pro její psychiku. PO návratu z Kladrub byla vyhublá, neměla téměř žádné svaly a znovu se musela učit chodit.  Nedávala si žádné cíle, byla šťastná, že přežila. Kondiční trenér ji začal brát do posilovny, aby postupně zatěžovala svoje tělo. Veronika měla díky sportu v sobě disciplínu a řád. Každý den si dávala úkoly, což ji motivovalo k tomu být stále lepší. Díky tomu už za rok mohla hrát domácí ligu za HC 1946 Praga a o rok později nastoupila za reprezentaci na mistrovství Evropy. Se svým týmem získala stříbrnou medaili s číslem 66 na dresu. To má na památku svého táty, který se v tom roce narodil.

13. komnatu Veroniky Decsy, která bude v premiéře odvysílaná 15. listopadu. Příběhem provází Zuzana Burešová. Režie I. Bareš