Co spolu upekli Igor Orozovič a Bára Poláková?
Zdroj: herminapress

Co spolu upekli Igor Orozovič a Bára Poláková?

Vytvořeno dne 08.09.2020

Jak říká dobrý nápad dobré věci přináší. Herec, zpěvák a muzikant Igor Orozovič natočil s orchestrem Calembour sérii videoklipů, z nichž první část s názvem Rébusoviny aneb Poznávačky představil a slavnostně pokřtil v příjemném alternativním prostředí Pracovny & Laskafe.
„Tři kousky už pobíhají na internetu a další budou následovat. Zatím jsme uvedli naše české domácí pecky třeba velice oblíbenou skladbu Dělání v angličtině a ejhle nejen podle našeho mínění se vydařila. Takže proč nepokračovat a třeba s dalšími českými písničkami, které si to zaslouží. Co třeba si poslechnout a vyslat do světa jednu z nejoblíbenějších písniček Hany Hegerové v japonštině, nebo některou skladbu upravenou a nazpívanou německy? No proč neudělat s českých písniček světové hity? Víte, myslím si, že některé naše domácí písničky, kdyby vznikly někde v cizině by mohly být opravdu světovými hity. Tak proč to nezkusit,“ uvedl na křtu Igor.

Jak přiznal, není žádný velký lingvista.

Jak přiznal, není žádný velký lingvista, song Uhlíře a Svěráka Dělání, neboli Working Hard je sice v anglickém překladu jeho dílem, ale pecky připravené v jiných jazycích jsou dílem hlavně jeho spolupracovníků a kamarádů. A kdo se včera zhostil role kmotra?

„Nějakou dobu jsem o tom, kdo by mohl být kmotrem dumal. Hledal jsem tak trošku mezi vrstevníky, abych to, co děláme přiblížit i mladým a mladším lidem a přišel na Báru Polákovou. Na ní se mi líbilo, že stejně jako já vzešla z hereckého prostředí, zpívá a ve svých písničkách má, stejně jako já, hodně humoru, takže pak už nebylo, co řešit. Jsme kolegové, herci, zpěváci a kamarádi a proto je tu,“ dodal Igor Ozorovič.

„Přiznávám, že jsem ráda kývla roli kmotřičky. Tahle muzika je opravdu parádní, při sledování klipů jsem se hodně bavila a prostě světové hity vytvořené z českých písniček se mi hodně líbí. No, kdyby přišla čirou náhodou někdy nabídka třeba na duet, určitě bych s touhle partičkou do toho šla,“ s úsměvem prozradila Bára a šla splnit svou kmotrovskou povinnost.