Rebelové v karlínském divadle! Jak prožívali zkoušky herci Roman Tomeš, Nelly Řehořová a Nikola Ďuricová?
Zdroj: herminapress

Rebelové v karlínském divadle! Jak prožívali zkoušky herci Roman Tomeš, Nelly Řehořová a Nikola Ďuricová?

Vytvořeno dne 07.09.2020

Když trojice zpěváci Sarah Saloum jako Tereza, Petr Ryšavý jako Šimon a Katharine Selešiová jako Bugyna tvrdě zkoušel na jevišti Hudebního divadla Karlín svoje party v připravovaném muzikálu Rebelové, jejich „kolegové v roli“ Nikola Ďuricová, Roman Tomeš a Nelly Řehořová je pozorně sledovali z hlediště.  

Pro Romana Tomeš (32)je film Filipa Renče a Zděnka Zelenky symbolem jeho dospívání. „Když film přišel v roce 2000 do kin, byla to bomba. Nikdy by mi tenkrát nenapadlo, že budu s Honzou Révaiem na jednom jevišti a zahraji si jeho postavu. Je to i určitý závazek, protože lidi film znají a mají ho rádi. Honza mi na zkoušce říkal, že když uvidí, že mám herecký problém, nebude se ostýchat mě na to upozornit. Zatím nepřišel, tak asi dobrý,“ usmíval se muzikálový Šimon Roman Tomeš.

Když film Rebelové v únoru 2001 premiéru v kině, devatenáctiletá Nelly Řehořová ještě nebyla na světě. Poprvé film viděla až ve škole. „To bylo snad ve čtvrté nebo páté třídě. Písničky jsou všechny hity, každý je zná. Nejraději mám „Mně se líbí Bob“, to je jasné. Vždyť na jevišti uháním Boba v podání Richarda Pekárka nebo Lukáše Adama. Tady v Karlíně hraju poprvé a je to skvělé. Ten pohled z jeviště do hlediště je neskutečný,“ rozplývala se Nelly.

Herci se na diváky těší, proto i protikoronová opatření snášejí trpělivě a bez reptání.

Zpěvačka Nikola Ďuricová (25) v roli Terezy, kterou ve filmu hrála Zuzana Norisová, má tak roušku stále při sobě. „Na jevišti roušky mít nemusíme, ale jakmile slezeme, musíme je nasadit. Je to sice „opruz“, ale chceme hrát, děláme všechno proto, aby sezóna začala. Moc těším, protože když jsem se vrátila po karanténě zpátky do divadla a já viděla tu nádheru Karlína, došlo mi, jak moc mi divadlo chybí.“

Premiéra muzikálu Rebelové je v Hudebním divadle Karlín plánovaná na 3. a 4. prosince. V roli Terezy se představí Nikola Ďuricová nebo Sarah Salloum, Šimona hraje Petr Ryšavý nebo Roman Tomeš, Bugynu Katherine Selešiová nebo Nelly Řehořová. Roli otce Terezy hraje Jan Révai nebo Denny Ratajský, jeho přítelkyni Alžbětu Jitka Schneiderová nebo Dominika Býmová. V dalších rolích uvidíte Richarda Pekárka, Lukáše Adama, Vladislava Beneše, Petra Štěpánka, Jana Vlasáka, Pavlu Břínkovou, Světlanu Nálepkovou, Sáru Hoblovou, Viktorii Tandlerovou, Vlastimila Zavřela, Jana France, Josefa Feča, Filipa Hořejše, Petra Špinara a další.