Zpěvačka Marcela Březinová přiznala: Nemám doma to, co je jinde zcela běžné!
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Marcela Březinová přiznala: Nemám doma to, co je jinde zcela běžné!

Vytvořeno dne 07.09.2020

 

Ještě se pořádně nerozjel školní rok a pedagožka, zpěvačka Marcela Březinová, chyběla ve škole. Vedoucí oddělní zpěvu na pražské Mezinárodní konzervatoři měla den volna a jela do Chateau Šanov podpořit dvanáctku finalistů soutěžního projektu Anděl mezi zdravotníky. Probírala seznam soutěžících, kde našla lékaře, studenty medicíny, záchranáře, sestry, pečovatelky či lékárníka. 

„Mám velkou pokoru před těmito lidmi, jsou to mistři svých oborů. A který je lepší? Nedovedu říct. Všichni spolupracují a jeden bez druhého by nefungovali,“ uvedla zpěvačka, která vyhověla prosbě producenta Davida Novotného, zda by soutěžícím zazpívala a nafotila fotografii do kalendáře.Mohla si tak popovídat s uměleckými kolegy Míšou Tomešovou, Natálií Halouzkovou, Davidem Gránským, Bárou Fišerovou, Jiřinkou Daňhelovou, kteří na rozdíl od opravdových zdravotníků zažívají fiktivní drama při natáčení seriál Sestřičky Modrý kód. „Tohle já nesleduji. Přiznám se, už šest let nemám televizi! Ale jména přirozeně znám,“ smála se Marcela.

Tento rok je pro Marcelu Březinovou hned dvakrát jubilejní.

„Na podzim slavím 60 a hlavně 40 let na hudební scéně. Sice se to v dnešní době blbě plánuje, ale chci udělat komornější koncerty, kde vzpomenu na své spolupracovníky. Nesmím zapomenout na OK Band, na spolupráci s Karlem Svobodou a Leškem Semelkou a dalšími. Takový Ivan Hlas, když mi napíše písničku, neměním tam ani čárku. To jsou pro mne stěžejní lidé,“ řekla Marcela Březinová a v duchu už tipovala svého favorita na vítěze soutěže Anděl mezi zdravotníky, který bude rok jezdit autem Kia Sportage od Autobond Group a.s. a zahraje si v seriálu televize Prima Sestřičky.

A kdo ze sympatických zdravotníků a zdravotnic zaujme vás? Finále soutěže se koná 24. října v Městském divadle v Náchodě.

1. Marie Dimitrovová, 70 let, Fakultní nemocnice Motol, zdravotní sestra na plicním odd., 2. Veronika Lukášová, 26 let, Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, vedoucí přijímací kanceláře a psychoterapeutka, 3. Kateřina Šilhanová, 44 let, Pečovatelská služba Trutnov, pečovatelka, 4. Václav Polívka, 47 let, Královéhradecká lékárna v Trutnově, lékárník, 5. Martin Pfeifer, 35 let, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, náměstek ošetřovatelské péče, 6. Irena Al Masani, 26 let, VI. ročník 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, obor všeobecné lékařství, 7. Eva Hanková, 68 let, Oblastní Nemocnice Náchod, lékařka na infekční ambulanci, 8. Helena Tlachová, 63 let, Fakultní nemocnice Brno, dětská sestra na novorozenecké klinice JIRPN, 9. František Ždichynec, 76 let, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, lékař – bývalý ředitel, 10. Kristýna Herrmannová, 34 let, Nemocnice Na Bulovce, lékař infektolog, Kliniky infekčních, tropických a parazitálních nemocí, 11. Michal Beneš, 22 let, student 2. lékařské fakulty Karlovy Univerzity, IV. ročník, 12. Jana Novotná, 59 let, Ústav pro péči o matku a dítě, zdravotní sestra na odběrovém boxu,