Odznak Vysočina: Skálová, Vlčková, Bach, Šmíd a Kocián vyšetřují svoji první vraždu
Zdroj: TV Nova

Odznak Vysočina: Skálová, Vlčková, Bach, Šmíd a Kocián vyšetřují svoji první vraždu

Vytvořeno dne 14.01.2022

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – „všichni“ se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede žena.

Tým vyšetřovatelů vede zkušená policistka Dana Skálová (Monika Hilmerová), které sekunduje její mladší kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá). Ty doplňuje svérázné trio sestávající z problémového drsňáka Petra Bacha (Martin Hofmann), bývalého lékaře Karla Šmída (Michal Suchánek) a policejního nováčka Vaška Kociána (Patrik Děrgel).

Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů, nejde sice o sériové vrahy či podivné nebo brutální kauzy, ale i přesto zasáhnou do života celé komunity. Důležitá je interakce mezi jednotlivými zúčastněnými či podezřelými, kteří lžou a navzájem se obviňují, nechybí ani nespolehliví svědkové a další postavy, které umí vyšetřování řádně zkomplikovat. Tajemství je ukry té právě v lidech, jejich osudech a motivacích, spíše než v samotném vykonstruovaném provedení vraždy. Hledání pachatele je proto společnou prací celého týmu

Kdo nenáviděl paní Kloboučkovou natolik, aby ji zabil? Byla to loupež, boj o dědictví, důsledek hádky nebo snad pomsta? Nebo stojí za její smrtí místní omladina, kterou hlásila policii kvůli rozdělávání ohňů u zříceniny? Všichni podporují jeden druhého, a bude tak obtížné tenhle pletenec lží a nepřesností rozmotat. Kriminalisté, hlavně tedy Petr Bach, tak musejí použít i velmi svérázné vyšetřovací metody.

Zároveň rozplétáme i soukromé životy hlavních postav, sledujeme, jak se vypořádávají s dramatickými událostmi během vyšetřování, ale i se svou vlastní minulostí a představami o budoucnosti.

 

 

 

Default User Image
Winka , 14.01.2022 14:36
Pro ty, co se u seriálu nudili:
Jasně, pokud zde nehraje Brožová,Rychlý,Čenský, Liška a spol.,tak seriál nemá hodnotu. Seriál je natáčen hlavně v Ledči, kde jsem vyrůstala a mohu potvrdit, že v seriálu je přesně popsána mentalita jistých lidí, dokonce, kdyby nezměnili jméno obce, viděla jsem tam postavy lidí ze vsi, kde jsem bydlela a jejich jednoduché myšlení, kde jsou myšlenkově trochu jinde, což měšťáci nepochopí. Seriál se mi velmi líbil a Češi už neumí přijímat všední příběhy s klidnou nevšední atmosférou, dokud netryská krev a neřeže hlava a není to podle amerického scénáře. Chválím scénáristy. Ledečáci jsou na vás pyšní. I ta mládež přesně taková, jako tenkrát od nás a dodnes žádná změna. Komu se seriál nelíbil, stačí si přepnout kanál na Dva a půl chlapa. Viděla jsem už i na Voyo druhý díl. Těším se na další.
Default User Image
Jaroslav , 15.01.2022 08:15
Mne jen překvapuje, jak trapné věci se dají natočit. To se tvůrci nestydí, tohle pustit lidem? S herci, kteří v tom hrají, by se dal rozhodně udělat poutavější dílo. Je to trapárna.