Divadlo Hybernia věnuje Noc divadel skladateli Karlu Svobodovi
Zdroj: Se svolením Petr Svoboda

Divadlo Hybernia věnuje Noc divadel skladateli Karlu Svobodovi

Vytvořeno dne 18.11.2022

 

Návštěvníky divadla Hybernia čeká již tuto sobotu unikátní filmový večer. Pod názvem Můj táta hrdina zavzpomíná 19. listopadu v rámci Noci divadel na legendárního českého skladatele jeho syn Petr.

Jeviště divadla se promění v kino a diváci mohou zhlédnout celovečerní dokumentární film Šťastná léta. Vstupné na komponovaný večer je symbolická 1 koruna.

Projekce začne v 19 hodin. „Jsme moc rádi, že můžeme na tohoto českého hudebního génia, který byl s naším divadlem úzce spojený, zavzpomínat prostřednictvím dokumentu, který o něm natočil jeho syn,“ říká Eva Homindová, ředitelka divadla Hybernia.

Po projekci filmu se mohou zájemci těšit na diskusi s režisérem snímku, který promítne divákům další, dosud nepoužité scény z dokumentu o Karlu Svobodovi. „Táta pro Hybernii napsal Golema, který tehdy divadlo otvíral. Už když divadlo rekonstruovali rád chodil na stavbu, aby se inspiroval. A tak je skvělé, že se takto do Hybernie aspoň symbolicky vrátí,“ říká syn a zároveň režisér snímku Petr Klein Svoboda.