Dnes slaví kulatiny zpěvačka Jitka Zelenková
Zdroj: herminapress

Dnes slaví kulatiny zpěvačka Jitka Zelenková

Vytvořeno dne 05.06.2020

 

Jitka Zelenková slaví 70. narozeniny. Na zpěvačce se sametovým hlasem věk není vůbec znát. Přiznala, že i její maminka byla velmi krásná. K udržení svěžesti je také důležité stále něco dělat.

„Miluji přírodu, je to o mě známé, každou volnou chvílí trávím na horách a každý rok jezdím do lázní. Tam si půjčuji kolo a jezdím po okolí. Nedělá mi dobře, když sedím doma,“ svěřila se Jitka Zelenková.

Pro své fanoušky Jitka Zelenková připravila jubilejní Album „Best Of Jitka Zelenková“, které  obsahuje přes dvacet písní, které mapují její úspěšnou hudební dráhu. Sametový hlas Jitky Zelenkové je od začátku 70. let všeobecně známý především díky řadě kvalitních nahrávek vzniklých z dlouholeté spolupráce s Orchestrem Ladislava Štaidla, Big Bandem Felixe Slováčka a s dalšími předními orchestry a muzikanty.

Repertoár Jitky Zelenkové je žánrově pestrý a zahrnuje pop, swing i šanson. Vždy si pečlivě vybírala nové písničky a zvláštní důraz kladla na texty. Především díky svému dvornímu textaři Eduardu Pergnerovi má na svém kontě songy, jejichž slova si vybaví snad každý – Bez lásky láska není, Ty mně smíš i lhát, Rád, Máme si co říct, Smůla bude v tom … Všechny velké hity jejího života včetně duetů s Karlem Gottem, Karlem Černochem, Karlem Zichem a Davidem Krausem jsou zařazeny na tomto výjimečném sampleru.

Jitka Zelenková oslaví své letošní jubileum velkým koncertem před Vánocemi. Milovníci typických balad, šansonů i swingových či jazzových písní se mohou těšit na výjimečný večer s oslavou narozenin a nádechem Vánoc na mimořádném koncertě v pondělí 30. listopadu 2020 od 19. hodin v pražské Lucerně.