Doma má tři Thálie, teď přidala CD. Sopranistka Jana Šrejma Kačírková pokřtila své první album
Zdroj: Se svolením Jana Šrejma Kačírková

Doma má tři Thálie, teď přidala CD. Sopranistka Jana Šrejma Kačírková pokřtila své první album

Vytvořeno dne 29.11.2021

Trojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, pokřtila na koncertě v Profesním domě MFF své první profilové CD s názvem „Kdy láska přilétá“. Koncert byl další z cyklu Pražské hudební večery Pavla Šporcla a jeho hostů.

Pro svůj debut na CD si Jana Šrejma Kačírková vybrala poměrně málo známý a takřka nikdy nenahraný repertoár složený z písní českých autorů dvacátého století. Vybrané písňově cykly a jednotlivé písně, které si pěvkyně zvolila, byly napsány v rozpětí téměř sedmdesáti let od roku 1907, kdy vznikl nejstarší cyklus Otakara Zicha Písně a písničky až k roku 1973, kdy Zdeněk Blažek napsal svůj cyklus Sedm písní v lidovém tónu. Celé CD je věnováno Janině učitelce a přítelkyni, legendě české opery, paní Libuši Domanínské. 

„Věřím na osud, věřím, že všechno se děje tak, jak má a tehdy, kdy má. Věřím i v to, že se sny plní. Odjakživa jsem si přála a snila o tom mít vlastní CD. Když jsem na tomto svém prvním albu začala pracovat, pochopila jsem, že je to jedna z věcí, která mě opravdu baví. Nemluvím jen o tom postavit se před mikrofon, zpívat a nahrávat. Myslím tím celý proces výběru skladeb, zkoušení s klavírem, schůzky s producenty atd. To vše je nádherná práce. Začala jsem toto CD nahrávat v době, kdy nás opustila moje drahá paní profesorka a celoživotní rádkyně, česká operní pěvkyně Libuše Domanínská. Všechny skladby, které na albu zpívám, jsou výhradně z jejího archivu,“ řekla ke svému CD pěvkyně. Na albu i na koncertě ji doprovázel klavírista Mikoláš Troup.

Album Kdy láska přilétá vychází u vydavatelství Arco Diva, pod záštitou starosty Prahy 1 Petra Hejmy. Producentem alba se stal Pavel Šporcl a jeho agentura ŠPORCL ARTS, která Janu Šrejmu Kačírkovou exkluzivně zastupuje.

„Jsem velmi rád, že vzniklo toto nádherné CD, a že jsme byli u toho. Když jsme s Janou začali spolupracovat, byl to jeden z mých prvních cílů. Nedokázal jsem pochopit, jak je možné, že držitelka tří Cen Thálie, a tak skvělá zpěvačka, nemá vlastní album… Cíl je tedy splněn a CD plné krásných písní o lásce může do světa.“ řekl k novému počinu Pavel Šporcl.

Slavnostní křest CD uváděl Alexandr Hemala, kmotry alba byli zpěvačka Jitka Zelenková, herečka a zpěvačka Bára Kodetová, houslista Pavel Šporcl a starosta Prahy 1 Petr Hejma.