Po autonehodě mu hrozil invalidní vozík, dneska má Lukáš Veitl nabídky od světových návrhářů a fotografů
Zdroj: herminapress

Po autonehodě mu hrozil invalidní vozík, dneska má Lukáš Veitl nabídky od světových návrhářů a fotografů

Vytvořeno dne 29.11.2021

Finalista soutěže Muž roku 2020 Lukáš Veitl se vrátil ze světové soutěže Men supermodel nadšený.  V Dominikánské republice si ho všimli módní návrháři tří světových značek a pozvali ho na focení. Pro Lukáše Veitla je to obrovský úspěch, ke kterému se dopracoval svou pevnou vůlí a pracovitostí. Vždyť po automobilové havárii málem zůstal na invalidním vozíku. 

„Byli tam čtyři návrháři a tři z nich si mě vybrali na focení. Moje fotka se dostala až ke světové značce Emporio Armani, což je pro mne velká čest. Určitě plánuji návrat do Ameriky, protože návrháři mi píší, že mi zaplatí letenky, abych se mohl zúčastnit premiéry Miami magazinu, kde budu mít fotku. Hodnotím to všechno pozitivně,“ usmíval se Lukáš Veitl, který modelingový svět zaujal tím, že má bílou barvu pleti. „Nejvíc jsem je zaujal tím, že jsem bílý. V Dominikánské republice je většina lidí tmavé pleti, takže moje bílá tam zářila. A pak měřím jen 180 centimetrů a mezi vysokými modely jsem hned vidět. Je vtipné, tady v Čechách se snažím být opálený, ale tam se mi bílá pleť hodila.“

Do života Lukáše Veitla vstoupila 9. ledna 2019 vážná dopravní autonehoda. Měl poškozené bederní obratle a byl dlouhý půlrok odkázaný na lůžko. Pouze silou vůle a disciplínou se nestalo, že neskončil na invalidním vozíku. Cílevědomost je jednou z důležitých předností Lukáše.

„Hlavně musím ale dostudovat ekonomku a získat titul inženýra, to je můj cíl. A pak se také věnuji influencingu, což je spolupráce skrze Instagram. Je to doplněk k modelingu, náramně se to dá skloubit,“ uvedl Lukáš Veitl, který za soutěž Muž roku byl mezi kmotry kalendáře projektu Anděl mezi zdravotníky.