Za volantem není vzorňák! Za co Marek Eben dostává pokuty?
Zdroj: herminapress

Za volantem není vzorňák! Za co Marek Eben dostává pokuty?

Vytvořeno dne 19.08.2021

Ještě než se herec a moderátor Marek Eben bude plně věnovat práci na karlovarském filmovém festivalu, stihl autogramiádu ke své knize a audioknize Myšlenky za volantem. Například trasu Karlovy Vary – Praha a zpět jel nesčetněkrát, a snad i proto je tato cesta opředená mnoha historkami a glosami.

„Kdo tam jel, má zážitek. Je to za Lubencem absurdní kus dálnice, která nevede odnikud nikam. A teď se to o dva kilometry prodlouží. Počítám, že páska se bude stříhat, jak jinak, před volbami. Oni to záměrně brzdí. A protože další volby jsou až za 4 roky, nečekám, že by se tam do té doby něco změnilo,“ usmíval se Marek Eben.

 Na svých cestách autem zaplatí i nějakou tu pokutu.  „Pokuty, které mám, jsou za rychlost, to přiznávám. Ale nikdy jsem nešel do žádných extrémů,“ uvedl Marek Eben, na jehož podpis čekaly zástupy lidí. Vždyť soubor povídek a fejetonů oblíbeného českého herce a moderátora se drží na žebříčku bestsellerů už od loňského podzimu.

Ukázka z knihy: „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám."