Exkomorník Freddieho Mercuryho plakal ve vysílání Frekvence 1 při křtu nové knihy
Zdroj: Se svolením Frekvence 1

Exkomorník Freddieho Mercuryho plakal ve vysílání Frekvence 1 při křtu nové knihy

Vytvořeno dne 24.11.2021

Ve středu 24. listopadu 2021 si svět připomene 30 let od smrti lídra skupiny Queen Freddieho Mercuryho. V předvečer výročí jeho bývalý dlouholetý komorník a asistent Peter Freestone, který žije přes 20 let v Česku, pokřtil ve vysílání rádia Frekvence 1 novou vzpomínkovou knihu Ve správný čas na správném místě. 

"Popisuji v ní celý svůj život. Od narození, přes spolupráci s Freddiem až po odstěhování do České republiky," prozradil  Freestone, který má od loňského září také české občanství.

Dříve žil v Londýně, v indické Kalkatě nebo na Mallorce. "V den, kdy Freddie zemřel, jsem s ním mluvil v osm hodin ráno. Držel jsem ho za ruku a on mi řekl: Děkuji Ti. Večer pak skonal... Celou dobu jsem byl u jeho lůžka a nevzdálil jsem se ani na krok," plakal ve vysílání Freestone, podle něhož Mercury dva týdny před smrtí vzdal veškerou léčbu nemoci AIDS a užíval pouze medikamenty na bolest. "Kdyby se tady Freddie na chvíli objevil, chtěl bych mu vrátit jeho poslední slova a říci mu: Děkuji Tobě, Freddie," doplnil Freestone, jehož snem bylo v mladí stát se doktorem. Nakonec se dostal do velkého světa showbyznysu.

"Kniha se kromě českého trhu objeví i v anglicky mluvících zemí a chystáme i ruské vydání," prozradil spolupracovník Petera Freestonea, hudebník Milan Devine. Pro něj Freestone napsal několik písňových textů, v nichž se promítá Mercuryho přemýšlení o lásce a o životě. 

Rádio Frekvence 1 výročí Mercuryho smrti připomene ve středu několikrát během dne, včetně premiéry velkého rozhovoru s Peterem Freestonem a Milanem Devinnem.