Febiofest zahájí dokumentem o Karlu Gottovi. Podívejte se na ukázku
Zdroj: herminapress

Febiofest zahájí dokumentem o Karlu Gottovi. Podívejte se na ukázku

Vytvořeno dne 10.09.2020

 

Pravidelný březnový termín MFF Praha – Febiofest znemožnila jen několik dní před zahájením koronakrize, organizátoři akce se ovšem myšlenky na fyzický 27. ročník v roce 2020 nevzdali.

Divácky oblíbený filmový festival nakonec s upraveným programem začne 18. září, kdy ho na uzavřené projekci zahájí slavnostní předpremiéra dokumentu Karel. Zakončovacím filmem zůstává novinka japonského vítěze Cannes Hirokazu Kore-edy Pravda s Catherine Deneuve a Juliette Binoche v hlavních rolích.

MFF Praha – Febiofest kromě data změnil i své hlavní kino, jeho centrem se stává Cinema City Slovanský dům. Promítat budeme také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v Kině Pilotů. Regionální ozvěny začnou 22. září v Liberci a skončí 8. října ve Zlíně, mezitím navštíví také České Budějovice, Ostravu, Děčín a Beroun.

Cenu Kristián převezmou dvě osobnosti československé kinematografie, Iva Janžurová a Milan Lasica.

Tým MFF Praha – Febiofest samozřejmě sleduje aktuální dění ohledně vývoje zdravotní situace. Veškeré informace související s opatřeními proti COVID-19 naleznou návštěvníci na festivalových webových stránkách, které budou pravidelně aktualizované. Současný stav zabraňuje pozvání mnoha hostů, připravené profily režisérů Hirokazu Kore-edy, Atoma Egoyana a Orena Movermana se proto přesouvají na další rok. Také oblíbené Culinary Cinema se otevře veřejnosti až v roce 2021.

Stále však platí, že čestnou cenu Kristián letos převezmou dvě osobnosti československé kinematografie, Iva Janžurová a Milan Lasica. Herecký talent Ivy Janžurové festivalovým divákům připomenou snímky Morgiana, Penzion pro svobodné pány a Ene Bene, Milan Lasica uvede nestárnoucí pohádku Tři veteráni.