Z Dalibora Jandy mořský vlk nebude! Radši se hrabe v záhradce
Zdroj: herminapress

Z Dalibora Jandy mořský vlk nebude! Radši se hrabe v záhradce

Vytvořeno dne 09.09.2020

 

Dorazil na palubu botelu Albatros spolu s dcerou Jiřinou a hned si u kormidla oba vyzkoušeli, jaké by to bylo řídit podobný hotel na vodě. „Kdepak, nemám řidičák na podobná zařízení, takže nebudu fušovat mořským vlkům do jejich práce. Teoreticky jsme si to ale vyzkoušet prostě museli,“ řekl Dalibor Janda, který si přišel spolu s dalšími známými osobnostmi pro cenu Mistra zábavního umění, kterou už popáté udílelo umělecké sdružení Artes a Herecká asociace.
„Tuhle cenu jsem nečekal a jsem za ni rád. Moje začátky nebyly vůbec pěvecké ale ryze manuální. Já jsem vyučený strojní zámečník, pracoval jsem v Sigmě Hranicích, v Praze jsem pak uklízel sníh, vyvážel škváru z teplárny, uklízel prostě snažil se vydělat peníze, no a skončil jako zpěvák. Takže ruční práce mi cizí nejsou, ale tohohle ocenění, které jsem dneska dostal, si fakt moc cením,“ s úsměvem uvedl Dalibor.

Ač se chystal na velké oslavy čtyřicetin na profi pěvecké scéně, koronavirus mu udělal čáru přes rozpočet.

Ač se chystal na velké oslavy čtyřicetin na profi pěvecké scéně, koronavirus mu, stejně jako mnoha jiným, udělal čáru přes rozpočet. Turné k jubileu, které obsahovalo na čtyři desítky koncertů, bylo skvěle připravené, leč zasáhla vyšší moc. „Teď mám radost z toho, že na Slovensku proběhlo pět koncertů a co bude dál je ve hvězdách. Momentálně točím nové album, teď jsem asi v polovině a říkám si, že pro fanoušky udělám novou desku, kterou bych chtěl pokřtít v Lucerně 16. prosince. Jestli to klapne je ale dnes velká neznámá. Jinak jsem nejen pěvec, ale i zemědělec, kromě zmíněné desky jsem pro rodinu vypěstoval nádherné papriky, červené kapie a vydařila se i rajčata. Těch bylo kvanta, ale na farmářské trhy s nimi nepůjdu. Něco jsme zamzazili a zbytek zvládneme sníst v rodinném kruhu,“ dodal Dalibor Janda.

Kromě Jandy získali stejné ocenění Mistra zábavního umění i Pavlína Filipovská, Miluše Voborníková, Josef Fousek, Jiří Helekal, který mimochodem dorazil v apartním obleku a na kole. Omluvenku z pracovních důvodů poslali Helena Vondráčková a Lucie Bílá a ze zdravotních Petr Spálený. Do Síně slávy byl uveden Ivo Šmoldas.