Festival ve Varech rezonuje také v Třešti: Bubílková jako spisovatelka Třeštíková
Zdroj: herminapress

Festival ve Varech rezonuje také v Třešti: Bubílková jako spisovatelka Třeštíková

Vytvořeno dne 07.07.2022

Jeden červený koberec a pár minut osvěžujícího běhu v parku zámku v Třešti, stačil moderátorce Zuzaně Bubílkové k tomu, aby svoji myšlenku proměnila v čin. Tentokrát ji nenechala „chladnou“ rádoby společenská róba spisovatelky Radky Třeštíkové na festivalu v Karlových Varech. Nahoře kus plavek, dole sukně z kanafasu a spojení slov Třešť a Třeštíková, stačilo k tomu, aby známá satirička začala konat!

„Potřebovala jsem styl trošku na plovárnu, trošku do fitka a trochu sado maso. Největší problém byl se sukní. Takový kanafas v Třešti na zámku nemají. Hrábla jsem do vlastních zdrojů a model ala Třeštíková byl na světě. Vyřešila jsem i kruh do nosu. Dělám náhrdelníky z korálků a kruhový komponent jsem našla. Tetování jsem si na břicho namalovala sama tužkou na obočí. Nešlo to pak smýt, ještě teď ho tam mám,“ smála se Zuzana Bubílková, která neváhala a po slavnostním červeném koberci před vchodem zámku Třešť zapózovala stejně, jako známá spisovatelka na tom karlovarském.

Zuzana Bubílková zauvažovala, jestli se Třeštíková takto oblékla na červený koberec záměrně. „Ona to určitě věděla, že udělá rozruch. To by se pak několikrát neomlouvala. Ale jak jinak chcete, aby si vás všimli? Dneska musíte šokovat a to přesně Třeštíková udělala. Dneska i babičky v zapadlé vísce vědí, že je Třeštíková spisovatelka. Přesně jako minulé roky Jitka Čvančarová, ta přijde s výstřihem, že omdlévají chlapi i ženské a všichni si to pamatují. Já jsem v životě nic takového neviděla, zejména ne na sobě,“ usmívala se Zuzana Bubílková a zdůraznila, že Radku Třeštíkovou rozhodně nechtěla zesměšnit. „Takové okamžiky jsou koření festivalu a na ně by, podle mého, měli satirici reagovat. Tak jsem to udělala.“