Filip Tomsa jako vraždící monstrum. Na svědomí má Nesvačilovou, Babčákovou, Taclíka a Rašilova
Zdroj: FTV Prima

Filip Tomsa jako vraždící monstrum. Na svědomí má Nesvačilovou, Babčákovou, Taclíka a Rašilova

Vytvořeno dne 15.06.2023

Vypadá to, že se Jitka Bártů, coby režisérka seriálu Půlnoční zpověď, společně se sestrou Kateřinou inspirovaly režisérem QuentinemTarantinem a v jejich záběrech tečou litry krve.

V seriálu samotném se to hemží mrtvolami, jak na pověstném běžícím pásu. A tak o krvavé záběry není nouze. Vypadá to, že si sestry Bártů řekly: Konečně to rozjedeme na plné pecky a objednaly litry umělé krve. Své si užil i v samém závěru usvědčený vrah Filip Tomsa. A aby toho nebylo málo, pokusí se skoncovat se sourozenci Stelou a Albertem, tedy Markétou Plánkovou a Markem Lamborou.

Ti mají v seriálu Půlnoční zpověď za sebou několik nepříjemných natáčení. To nejdivočejší se divákům představí v závěru seriálu a při vzniku krvavých scén měli herci všeho dost. „Byla to náročná scéna. Točili jsme v reálu bývalé márnice na hřbitově. Všechno muselo být perfektně nacvičeno, aby se nikomu nic nestalo. Byli jsme s Markem svázaní lanem, navíc se tam strašně prášilo. Pro mne osobně to byl morální boj, protože na hřbitově se přece nesmí křičet, natož střílet. A to všechno jsme tam dělali,“ prozradila po natáčení Markéta Plánková.

Ve finále se také ukáže, proč musela Denisa Nesvačilová alias Marianna Krausová zemřít. Vedle Denisy Nesvačilové zabil Filip Tomsa postavu Simony Babčákové, Jana Komínka, Marka Taclíka a Saši Rašilova.„Takhle zápornou postavu jsem opravdu nikdy nehrál, takového magora, vraha. Přiznám se, že jsem na natáčení zažil hodně vypjatých situací. Hodně jsme všechno řešili technicky. Jak to udělat, aby to dobře vypadalo, hlavně v záběrech kdy jsem příkaldně topil Denisu Nesvačilovou, ale s tím, že jsem hrál vraha? Tak z toho jsem špatný nebyl.“ Vzpomíná na natáčení seriálu Filip Tomsa.

„Byly to sem tam velmi nepříjemné chvilky,“ vypráví o natáčení Marek Lambora coby kněz Albert. „Když jsem viděl Filipa, jak se pustil do Markéty, pořád jsem si musel říkat, že je to jenom jako,“ dodává s úsměvem Marek Lambora.