Karlovarský festival ohlašuje další zahraniční hosty
Zdroj: Se svolením KVIFF

Karlovarský festival ohlašuje další zahraniční hosty

Vytvořeno dne 14.06.2023

Filmový festival v Karlových Varech vždy uměl přilákat mnoho světových herců a filmových tvůrců. Letos tomu nebude jinak a Jiří Bartoška se svým týmem pozvali do Varů opět hvězdné tváře. Hosty prvního víkendu 57. ročníku festivalu budou skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor a švédská herečka Alicia Vikanderová. Obě osobnosti převezmou Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a představí své nejnovější filmy.

Zahajovacím snímkem letošního festivalového ročníku bude Královnin gambit (Firebrand), v němž Alicia Vikanderová vytvořila hlavní ženskou roli a který měl premiéru v Hlavní soutěži letošního filmového festivalu v Cannes. Ewan McGregor představí festivalovému publiku snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder), v němž hrají hlavní role společně s dcerou, herečkou  a producentkou Clarou McGregorovou.

Stále platí že se na filmovém festivalu ukáže i herec a režisér, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Při této příležitosti převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Oceňovaný herec se zároveň karlovarskému publiku představí jako hudebník. Na zahajovacím koncertu 30. června vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party.