Filmová klapka herečky Báry Fišerové jde do aukce. Kde bere inspiraci?
Zdroj: herminapress

Filmová klapka herečky Báry Fišerové jde do aukce. Kde bere inspiraci?

Vytvořeno dne 10.03.2023

Stejně jako každý rok, tak i letos si výtvarně nadaná herečka Bára Fišerová dala práci a namalovala již sedmnáctou filmovou klapku pro aukci Salon filmových klapek. Tato akce je předzvěstí 63. Zlínského filmového festivalu.

„Moje klapka má název Jarmark naděje, a je o snech a přání, která se i přes dnešní složitější dobu mohou vyplnit, pokud se nebudeme bát si za nimi jít. A třeba i na pouťový kolotoč, kde se nám může i zamotat hlava,“ představila svoji klapku Bára, která se velice dobře bavila po boku moderátora Jana Čenského a malíře Kristiána Kodeta. Snad proto i Bářina klapka je veselá: „Je to moje tradiční veselá a barevná kresba, která je koláží… S názvem se vždy inspiruji u názvů filmů či knih, jen jejich význam nepatrné pozměním. Tentokrát mě inspiroval Jarmark marnosti a v mém podání ovšem mnohem optimističtěji, proto Jarmark naděje.“

Slavnostní vernisáže se v Divadle Hybernia zúčastnila celá řada autorů a příznivců Zlín Film Festivalu. Symbolickým klapnutím zahájili 26. ročníku Salonu filmových klapek Kateřina Miler, Kristian Kodet a režisér Martin Kuba.