Topmodelka Eva Herzigová slaví padesátiny. Proslavila ji podprsenka Wonderbra!
Zdroj: herminapress

Topmodelka Eva Herzigová slaví padesátiny. Proslavila ji podprsenka Wonderbra!

Vytvořeno dne 10.03.2023

Rodačka z Litvínova v roce 1989 vyhrála konkurz Metropolitan Models a to jí rázem poslala do světa módy. Tehdy bylo Evě Herzigové šestnáct let. Pod křídla si jí vzala tehdejší hledačka modelek Milada Karasová a Evě se rozjela hvězdná kariéra.

Když Herzigová vyrazila do světa, konkrétně do Paříže, neuměla žádný světový jazyk a s modelingem neměla žádné zkušenosti. Neměla totiž ambice stát se modelkou. K pražskému konkurzu jí tehdy musela přemluvit kamarádka.

Zásadní zlom v její kariéře přišel ve chvíli, kdy nahradila Claudii Schifferovou coby tvář značky Guess. Ve světě ale prorazila až díky podprsence Wonderbra, na kterou v roce 1994 dělala reklamu. Tehdy se jí začalo přezdívat Miss Wonderbra a také česká Marilyn Monroe.

Herzigová pak odešla stovky módních přehlídek předních návrhářů značek Calvin Klein, Versace, Dolce&Gabanna, Gucci a mnoho dalších. Objevila se také na titulních stranách časopisů Vogue, Harper´s bazaar, Elle nebo Playboy. Tři roky byla také hvězdou přehlídky Victoria´s Secret.

Topmodelka měla pletky s Leem Dicapriem a prožila si jedno krátké ale bouřlivé manželství s bubeníkem kapely Bon Jovi Tikem Torresem. Nezdravý vztah se na modelce podepsal, odnesla to její vizáž. Vypadala tak nezdravě, že se spekulovalo o drogách a anorexii. Eva ale vše popřela a svůj vzhled přisuzovala stresu z náročného rozvodu.

Vysvobodil jí až princ v podobě italského podnikatele Gregoria Marsiaje, do kterého se bláznivě zamilovala a má s ním tři syny George, Philipa a Edwarda.