Filmový festival skončil. Cenu si odnášejí Ivan Trojan i Jiří Mádl
Zdroj: herminapress

Filmový festival skončil. Cenu si odnášejí Ivan Trojan i Jiří Mádl

Vytvořeno dne 06.07.2024

Prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška a odborná porota ocenili na závěr filmového svátku vítězné snímky a předali ceny.

Herec Jiří Bartoška oslavil ve funkci prezidenta karlovarského festivalu letos 30 let a Ivan Trojan oslavil letos šedesátku. Není proto divu, že ti dva se setkali jevišti. “Je pro mě důležité, že to dostávám od Bartošky, protože za mě je to Bůh a já ti přeju, ať jsi tady s námi, co nejdýl," uvedl Trojan, který si odnesl Cenu za mimořádný přínos české kinematografii.

Přešťastný režisér Jiří Mádl si odnesl za film Vlny Cenu deníku Právo, což je divácká cena. Slzu upustil herec Geoffrey Rush, který právě dnes slaví narozeniny a celý sál mu zazpíval gratulaci. Cenu prezidenta festivalu převzal z rukou Jiřího Bartošky herec Clive Owen.   

 

 

 

Default User Image
Ludmil, 07.07.2024 07:35
Vary skončily, fantastickým úspěchem, jako vždycky! Však jsme se všichni nemohli dočkat sto devadesátého šestého filmu o rusácké okupaci a proradných estébácích. Teď se bude dva měsíce grilovat. A pak se hned začne tančit s krásnou Terezou a vtipným Markem! No a na Štědrý den, nová pohádka, samozřejmě! Žijeme ve šťastné zemi!